Kurs na przewóz rzeczy

Szkolenie z prawa celnego docelowo kierowane jest do każdego, kto chce nabyć lub pogłębić dotychczasowo już zdobytą wiedzę z zakresu prawa celnego czy wewnątrzwspólnotowego obrotu towarowego (który często ulega zmianom i drobnym modyfikacjom).

zdjęcie - (the_title())


Kurs na przewóz rzeczy


To jaki kurs dany kierowca ma odbyć zależy w zasadzie tylko od tego, kiedy po raz pierwszy otrzymał uprawnienia na prawo jazdy kategorii C ewentualnie C1. Jeśli chodzi o przewóz rzeczy wymienić można następujące rodzaje szkoleń:

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy warto inwestować w ubezpieczenie CARGO? Jakie są niuanse prawne umów spedycyjnych? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z tytułu przewozu towarów?

Na te i inne pytania odpowie trener podczas szkolenia:

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:


  • szkolenie okresowe - to kurs dla kierowców którzy prawo jazdy kat. C zdobyli jeszcze przed 10 września 2009 roku. Ewentualnie kurs może być przeznaczony dla tych, którym wojewoda w miejscu ich zamieszkania wydał świadectwo kwalifikacji zawodowej (ale dopiero po ukończonym z pozytywnym wynikiem odpowiednim kursie kwalifikacyjnym).

    Jeśli chodzi o cenę takiego szkolenia to różni się w zależności od miasta i szkoły w jakiej się odbywa. Cena mieści się gdzieś w przedziale 550-900 zł;

  • kwalifikacja wstępna przyspieszona - jeśli kierowca otrzymał prawo jazdy kat. C już po 10 września 2009 roku na przewóz rzeczy obowiązuje go odbycie tego właśnie kursu.

    Warunkiem podejście do niego jest ukończenie 21 roku życia oraz wykonane odpowiednie badania lekarskie oraz psychologiczne. A cena? Około 3000 zł za sam kurs plus dodatkowe koszty za egzamin;

  • kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona – tu już sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Obowiązuje ona kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 roku, dodatkowo ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego D1, D1+E, D,D+E oraz zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1, C1+E, C,C+E i oczywiście mają ukończone 21 lat. Szkolenie kończy się egzaminem państwowym, a cena za sam kurs wynosi 1000-1500 zł.

  • kwalifikacja wstępna uzupełniająca to jeden z kursów dotyczących przewozu rzeczy dozwolony dla osób którzy jeszcze nie ukończyli 21 roku życia. Warunkiem przystąpienia do niego jest uzyskanie prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 roku, ukończenie co najmniej kwalifikacji wstępnej (wstępna przyspieszona jest również dopuszczalna).

    Kwalifikacja ukończona zostać musi obowiązkowo dla bloku programowego D1, D1+E, D,D+E. To szkolenie również kończy się państwowym egzaminem.

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, szkolenia transport. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
 

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w zakresie budowy dróg publicznych.
W tym artykule przedstawimy zasady oraz różne formy wypłacania wynagrodzeń (wypłata na rachunek, wypłata w gotówce). Poruszymy także tematy związane z Kodeksem Pracy – w tym o nałożeniu na Pracodawcę obowiązku informacyjnego dot. podania numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia. Nowelizacja ustawy o wypłacie wynagrodzeń odnosi się także do możliwości wypłaty wynagrodzenia w gotówce.
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika. Obowiązki w tym zakresie przewiduje kodeks pracy, w tym ustawa o aktach osobowych, a uszczegóławia akt wykonawczy Ministra pracy i polityki socjalnej. Akty prawne zostały znowelizowane, a od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe rozwiązania prawne. W artykule opowiemy o...
Program Płatnik w nowej wersji (10.02.002) został udostępniony od 1 stycznia 2019 r. Przez krótki okres przejściowy (od 1 do 25 stycznia) funkcjonowały dwie wersje programu – stara (10.01.001) i właśnie nowa. W tym artykule przedstawimy obowiązki pracodawcy wobec pracownika odnośnie przechowywania akt osobowych, w tym oświadczenia ZUS RIA.
Od 24 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.). Rozporządzenie określa przede wszystkim wymagania dla transportu odpadów i...

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.