Inne strony: GAMMA DISCOVER

Prawo budowlane po 1 stycznia 2017

Ustawa o prawie budowlanym dość szczegółowo opisuje postępowanie zgodne z prawem na wszystkich poszczególnych etapach budowy np. domu czy innej nieruchomości.

zdjęcie - Prawo budowlane po 1 stycznia 2017

Prawo budowlane po 1 stycznia 2017


Jak każde prawo tak i prawo budowlane dość często podlega zmianom oraz nowelizacjom. Ostanie zmiany w tym właśnie prawie sejm uchwalił w grudniu 2016 roku po to, by wraz z początkiem roku mogły wejść one w życie.

Z założenia nowe zmiany miały na celu przede wszystkim spowodować polepszenie sytuacji prawnej przedsiębiorców, wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą powiązaną z budownictwem, miały również usprawnić postępowanie administracyjne na wielu płaszczyznach.

W odniesieniu do zagadnienia osiągania pozwoleń na budowę zaszły następujące zmiany:

  • po zaistniałych zmianach naziemne silosy będące składowiskiem materiałów sypkich moją mieć wysokość nie przekraczającą 7 metrów a ich maksymalna pojemność nie może być większa niż 30 metrów sześciennych (przed rozpoczęciem roku 2017 ich wysokość nie mogła być większa niż 4, 5 metra)
  • jeśli chodzi o altany to te znajdujące się na danej działce powinny zamykać się w powierzchni 35 metrów kwadratowych, przy czym na każde 500 metrów kwadratowych powinny przypadać nie więcej niż dwie takie budowle
  • od 2017 roku zjazdy z dróg krajowych, a także parkingowe zatoczki na nich się znajdujące do wybudowania wymagają pozwolenia (dotychczas nie było to konieczne i to jedna z najbardziej rewolucyjnych nowelizacji ostatnio wprowadzonych do prawa budowlanego)
  • przepusty nie mogą mieć średnicy większej niż 100 centymetrów
  • wszystkie tymczasowe obiekty budowlane, które od momentu swojego istnienia nie zostały trwale połączone z gruntem i przewidziane są do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w określonym terminie (jednak nie później niż przed upływem 180 dni od dnia rozpoczęcia budowy co oznacza zwiększenie tego limitu o 60 dni).

Pewnym zmianom poddano również część zagadnień związanych z przebudową, zgłoszeniem robót budowlanych oraz odstępstwami w wyjątkowych sytuacjach od obowiązujących reguł.

Jak skutecznie i sprawnie zarządzać magazynem? Międzynarodowe prawo przewozowe - reklamacja i odszkodowania. Jak sprawnie windykować należności? Bezpieczeństwo prawnie w kontraktowaniu i realizacji usług transportowych. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu, logistyki i prawa!
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
WYCENA NIERUCHOMOŚCI
PRAWIDŁOWY OPERAT SZACUNKOWY
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Szkolenia ze służebności przesyłu i stosowania w praktyce ustawy o korytarzach przesyłowych najczęściej prowadzone jest w niewielkich dość kameralnych grupach (wszystko po to by wykładowca mógł indywidualnie każdemu wyjaśnić jego wątpliwości) przez co najmniej dwa dni.
Pozwolenie na budowę jest wartościowym i wiążącym dokumentem urzędowym, jaki osoba ubiegająca się o niego otrzymuje na drodze decyzji administracyjnej. Dokument ten w swojej treści zawiera pozwolenia na rozpoczęcie i prowadzenie budowy lub innych robót budowlanych które nie wiążą się z powstawaniem obiektów budowlanych (jakie są to obiekty, szczegółowo opisano w Dz. U. z 2016 r. poz. 290).
Wielu specjalistów nie tylko z dziedziny prawa i budownictwa uznaje polskie prawo budowlane za jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą ustawę odnoszącą się do projektowania, budowy, nadzoru czy też utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych.
Szkolenia z prawa budowlanego niosą dla uczestników wiele korzyści między innymi pozwalają na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu przeprowadzenia procesu budowlanego oraz zapoznają się z najnowszymi przepisami dotyczącymi tej dziedziny prawa, co pozwoli uczestnikom kursu na znacznie swobodniejsze poruszanie się w przepisach oraz możliwościami ich zastosowania w praktyce.
Służebnością przesyłu określa się ograniczone prawo rzeczowe ( lub tak zwane prawo rzeczy cudzej) które odnosi się między innymi do korzystania z wszelkich dostępnych urządzeń jakie wykorzystywane są do przesyłu energii, substancji, materiałów itp.
Obecny artykuł
Prawo budowlane po 1 stycznia 2017
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.