Inne strony: GAMMA DISCOVER

Transport w rolnictwie

W dzisiejszych czasach transport jest jednym z najważniejszych elementów na jakie należy zwrócić uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ale nie tylko.

zdjęcie - Transport w rolnictwie

Transport w rolnictwie


Niebagatelne znaczenie ma on również dla rolnictwa, zarówno w przypadku tych mniejszych jak i większych gospodarstw.

Istnieje pewna sprawdzona, ale niepisana zasada że im lepszy i sprawniejszy transport tym rolnictwo jest efektywniejsze. W przypadku rolnictwa wygląda on jednak zdecydowanie inaczej niż w standardowej produkcji, bowiem w pierwszym wypadku ładunki są różnorodne, bardzo często są to żywe zwierzęta.

Ustalając metodę przewozu rolnicy muszą zwrócić uwagę na bezpieczeństwo przewożonej trzody czy możliwości przewożenia z miejsca na miejsce ładunków o bardzo dużych gabarytach.

Urządzenie transportowe w rolnictwie ze względu na zwoje przeznaczenie muszą być bardziej wyspecjalizowane. Nawet sam proces ładowania czy rozładowywania ładunku również do najprostszych nie należy i w niczym nie przypomina tego, jak wygląda to w zwyczajnym zakładzie produkcyjnym. wykorzystywanie w rolnictwie rozmaitych środków transportowych uzależnione jest w głównej mierze od sezonu - latem i wiosną wykorzystywane są często, bowiem pracy jest bardzo dużą, jesienią i zimą jest już jej znacznie mniej. Jak wiadomo większość rolników utrzymuje się ze swojej samodzielnej produkcji.

Dlatego tak ważną rolę odgrywać tu nie tylko rodzaj, ale przede wszystkim sprawność poszczególnych środków przewozowych. Jakakolwiek usterka nawet krótka może generować nie małe straty.

Zmechanizowanie szczególnie widoczne jest w przypadku tych dużych gospodarstw, gzie w dużej mierze maszyny zastępują pracę ludzkich rąk pomagając w zwiększaniu produkcji, a co za tym idzie większych zysków.

Rolnicy dobierają środki transportowe tak, by koszty ich eksploatacji były możliwie jak najmniejsze. Często zdarza się również, że nie stać ich na zakup jakiejś nowej maszyny dlatego korzystają z możliwości wypożyczenia jej za gotówkę co stanowi dla nich całkiem dobry interes, szczególnie gdy maszyna wykorzystywana jest jedynie 2-3 razy w ciągu całego roku.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, prawo pracy szkolenie. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Służebność Przesyłu
Najnowsze trendy w orzecznictwie Sądu Najwyższego i Sądów administracyjnych
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Jak pokazują statystyki na dzień dzisiejszy logistyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów wśród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.
Kursy szkolące specjalistów do spraw transportu cyklicznie każdego roku odbywają się w kilkunastu większych polskich miastach (między innymi Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Olsztynie czy Poznaniu).
W dzisiejszych czasach tak samo jak w całej swojej historii transport kolejowy odgrywa niebagatelną rolę w rozwoju gospodarczym kraju. Uznawany jest nie tylko za tani, szybki i komfortowy, ale również uniwersalny dzięki któremu przewieźć można niemal każdy nawet ogromny ładunek.
Transport kombinowany czy jak kto woli bardziej specjalistyczne określenie transport intermodalny łączy w sobie środki służące do przewozu towarów niemal ze wszystkich gałęzi transportu.
Logistyka w firmie opiera się na wszystkich procesach związanych z planowaniem, realizowaniem czy kontrolowaniem efektywnego i opłacalnego pod względem ekonomicznym przepływu takich elementów jak surowce, materiały, czy wyroby gotowe.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Transport w rolnictwie

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.