Inne strony: GAMMA DISCOVER

Ułatwienia w budownictwie

Wprowadzone od stycznia 2017 roku zmiany w prawie budowlanym mają za zadanie przede wszystkim znacząco ułatwić i uprościć prowadzenie inwestycji budowlanych.

zdjęcie - Ułatwienia w budownictwie

Ułatwienia w budownictwie


W związku z tym ilość wprowadzonych zmian jest bardzo duża, co sprawia, że szybkie zapoznanie się z nimi nie należy do łatwych kwestii.

Dlatego dla tych którzy chcą znać aktualne prawo budowlane szkolenie z tego zakresu może być najlepszym rozwiązaniem, aby w dość krótkim czasie zapoznać się ze zmianami i umieć je zastosować w praktyce.

Najważniejsze i chyba najbardziej widoczne zmiany, które również wskazuje się jako te które są najlepsze dla inwestorów znajdują się w dziale dotyczącym uzyskiwania pozwoleń na budowę czy inne prace budowlane.

Od stycznia 2017 na przeprowadzenie wielu prac nie jest konieczne występowanie o pozwolenie. Do takich należy między innymi stawianie garażu, wznoszenie niewielkiej altanki ogrodowej czy też budowa parterowych budynków gospodarczych o powierzchni do 35 mkw.

Katalog prac które obecnie nie wymagają pozwolenia jest o wiele szerszy, konieczne jest dokładne zapoznanie się z nowelizacją ustawy aby poznać je wszystkie.

Inwestorów cieszy także kwestia odstępstw od projektów. Do tej pory nawet niewielkie różnice w wymiarach realizowanych budynków mogły być przyczyną problemów z odbiorem budynku i dopuszczeniem go do użytku.

Konieczne było stworzenie nowego projektu zamiennego i jego uzgodnienie z odpowiednimi instytucjami. Po wprowadzeniu nowych przepisów odstępstwa nie przekraczające 2 procent nie będą żadną przeszkodą w odebraniu budynku i dopuszczeniu go do użytku. Warunkiem jest jednak to, aby nie wykraczał on poza strefę oddziaływania inwestycji.

Nowe przepisy są znacznie bardziej liberalne także jak mowa o remontach. Wcześniej w wielu sytuacjach należało zwracać się do urzędów o uzgodnienia nawet gdy kwestia dotyczyła remontów wnętrz, zwłaszcza w obiektach przemysłowych czy użyteczności publicznej.

Nowelizacja zniosła taką konieczność, jeżeli prowadzone prace nie dotyczą ścian zewnętrznych oraz nie naruszają elementów konstrukcyjnych, nie trzeba nic zgłaszać ani ustalać z urzędami.

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, czas pracy szkolenie. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
WYCENA NIERUCHOMOŚCI
PRAWIDŁOWY OPERAT SZACUNKOWY
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Posiadanie aktualnej wiedzy odnośnie przepisów budowlanych to bardzo istotna kwestia dla wszystkich którzy zawodowo związani są z tą właśnie branżą. Jednak także ci, którzy zamierzają coś budować powinni poznać te przepisy, które dotyczą planowanych przez nich prac.
Regulujące budownictwo przepisy zawarte zostały w znacznej mierze w ustawie Prawo budowlane. Jednakże przepisy, nie zmieniane od wielu lat zamiast pomagać w rozwoju rynku budownictwa, często były powodem opóźnień i nieporozumień.
Wchodzące od stycznia 2017 roku zmiany w przepisach prawa budowlanego to konieczność dokładnego ich przestudiowania dla bardzo wielu osób. Zmian jest bowiem bardzo wiele, ale większość inwestorów przyjęła je z radością.
W związku z dynamicznym rozwojem rynku budownictwa, konieczne stało się poprawienie niektórych przepisów regulujących tę dziedzinę naszego życia.
Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat.
Obecny artykuł
Ułatwienia w budownictwie
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.