Inne strony: GAMMA DISCOVER

Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna

Momentem, w którym wchodzą w życie zmiany w prawie, ustanowione wcześniej przez rząd, jest często rozpoczęcie się nowego roku i zakończenie starego roku. Nie inaczej jest w przypadku prawa pracy, które dotyczy przecież prawie każdego z nas.

zdjęcie - Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna

Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna


Nowy rok - zmiany w prawie

Niemalże każdy był, jest lub będzie pracownikiem, albo pracodawcą, pracowników zatrudniającym. W każdym z tych przypadków należy znać obowiązujące aktualnie prawo pracy, aby wiedzieć, jakie mamy według prawa obowiązki, a jakie przywileje nam przysługują.

Nie każdy dobrze czuje się w tematyce prawnej, a samodzielne zrozumienie i zinterpretowanie przepisów prawnych tak, aby wiedzieć, jak zastosować je w praktyce, może być niekiedy trudne - język prawniczy jest dość specyficzny, a zapisy bywają zawiłe i trudne.

Dlatego też w wielu miastach organizowane są szkolenia z prawa pracy - dzięki nim możemy poszerzyć swoją wiedzę i zrozumieć, co zmieniło się w obowiązującym prawie.

Oczywiście, wiedzę można także pozyskiwać samodzielnie, korzystając z internetu oraz książek. Niektórzy decydują się także na skorzystanie z porady prawnika, co również jest bardzo dobrym pomysłem.

Zmiany w prawie w 2017 roku - wyższa pensja minimalna

Narzekanie na niskie zarobki to nierzadkie zjawisko w polskiej rzeczywistości. Wraz z rozpoczęciem roku 2017 została ustalona nowa wysokość pensji minimalnej, a także minimalnej stawki godzinowej.

To zdecydowanie dobra wiadomość dla osób, które wykonują swoją pracę za minimalne możliwe wynagrodzenie. Dzięki zmianie w prawie w tym roku, sytuacja finansowa takich osób z pewnością poprawi się, nawet jeśli zmiany te nie są aż tak duże, jak mogłoby się wydawać.

Jak zmieniły się obowiązujące minimalne wynagrodzenia? Poprzednia pensja minimalna wynosiła 1850 złotych brutto miesięcznie, zaś z rozpoczęciem stycznia 2017 roku, pensja minimalna wynosi 2000 złotych brutto miesięcznie.

Jeżeli zaś chodzi o minimalne wynagrodzenie za pracę jako stawkę godzinową, od 2017 roku minimalna stawka godzinowa wynosi 13 złotych brutto.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Ustanowienie służebności przesyłu, zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego nie może obejmować strefy kontrolowanej. W konsekwencji ogranicza to prawo właścicieli nieruchomości do uzyskiwania wyższych wynagrodzeń.
Orzecznictwo sądowe dotyczące służebności przesyłu wciąż opiera się przede wszystkim na interpretacjach czynionych przez Sąd Najwyższy. Wynika to z zapytań, jakie kierują sądy niższej instancji.
Będąc właścicielem nieruchomości trzeba mieć świadomość związanych z tym obowiązków, ale także przysługujących praw. Od stosunkowo niedawna, bo od roku 2008 istnieje możliwość uzyskanie odszkodowania oraz wynagrodzenia z tytułu służebności przesyłu ustanowionej na naszej nieruchomości.
Przepisy dotyczące służebności przesyłu nie należą do zagmatwanych. Znajdują się w jednym akcie prawnym, a ich treść nie nastręcza problemów przy zrozumieniu.
Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy, zdecydowanie działają na korzyść pracownika.
Obecny artykuł
Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.