Akademia Trainer’s Essential Skills


Akademia Trainer’s Essential Skills
to innowacyjny projekt skierowany do wszystkich, którzy pracują lub planują rozpoczęcie kariery w obszarze: Szkoleń, Rozwoju oraz na stanowiskach Trenerów Biznesu, Trenerów Wewnętrznych Produktowych, Sprzedaży  czy Managerów.  Łączy on w sobie cechy intensywnego szkolenia oraz praktycznego stażu: nasi absolwenci posiadają nie tylko wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego prowadzenia szkoleń, ale również będą mogli sprawdzić się w roli trenera pod okiem doświadczonych fachowców.

Akademia TES to skoncentrowane i wielowymiarowe szkolenie wyposażania przyszłych trenerów biznesu w kluczowe narzędzia pozwalające na wykonywanie tego zawodu. TES składa się z następujących etapów:

  • Intensywny trening interpersonalny – (40 godzin) TES rozpoczyna się czterodniowym treningiem interpersonalnym, w trakcie którego uczestnicy będą mieli okazję zdobyć bogatą informację zwrotną na swój temat w kontekście budowania kontaktu z drugim człowiekiem.
  • Program szkoleniowy – trzon TES ukierunkowany jest na przekazanie i wytrenowanie przez uczestników narzędzi tworzących warsztat trenerski. Obejmuje on m.in.: identyfikację potrzeb szkoleniowych, projektowanie i organizację szkoleń, pracę z procesem grupowym, techniki i narzędzia trenerskie, budowanie wizerunku i sztukę wystąpień publicznych. Szczególny nacisk położony jest na przyswojenie przez uczestników praktycznych umiejętności prowadzenia szkoleń dla biznesu. Poznają oni ich specyfikę oraz typowe praktyki w tym obszarze trenerskim.
  • Certyfikacja – każdy z uczestników szkolenia podejdzie do praktycznego egzaminu pozwalającego na uzyskanie certyfikatu Akademii. Egzamin ma formę próbki szkolenia samodzielnie skonstruowanego przez uczestnika. Pozytywny wynik egzaminu zostaje poświadczony certyfikatem ukończenia Akademii Trainer’s Essential Skills.
  • Praktyka – po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie praktycznym, uczestnik otrzymuje możliwość wzięcia udziału w szkoleniach w charakterze co-trenera. Jego doświadczenie zostaje udokumentowane w postaci aneksu do certyfikatu. Po szkoleniach uczestnik tworzy profesjonalne raporty trenerskie z przeprowadzonych szkoleń pod superwizją koordynatorów. Otrzymuje również informację zwrotną od trenerów, z którymi współprowadził szkolenia.

Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym. Trening interpersonalny odbywa się w ciągu jednego weekendu i dwóch dni poprzedzających. Dni programu szkoleniowego realizowane są  w co drugą sobotę, przez trzy miesiące. Terminy certyfikacji oraz praktyki są ustalane z uczestnikami indywidualnie.

Po ukończeniu Akademii Trainer’s Essential Skills uczestnik posiada podstawy do rozwijania swoich umiejętności trenerskich oraz podnoszenia kwalifikacji jako trener biznesu czy trener sprzedaży na profesjonalnym poziomie. Struktura programu poparta wieloletnim doświadczeniem czołowych polskich trenerów pozwala nam intensywnie i kompleksowo rozwijać wschodzące talenty. Nasi absolwenci zyskują solidny ekwipunek wiedzy oraz doświadczeń pozwalających na budowanie swojego trenerskiego portfolio i zdobywania kolejnych certyfikacji. Akademia trenerów biznesu jest dla Ciebie! Dowiedz się, jak wygląda prowadzenie szkoleń.

Na program Akademii Trainer's Essential Skills składa się trening interpersonalny oraz sześć zjazdów, podczas, których uczestnicy rozwiną w sobie umiejętności związane z: dydaktyką i projektowaniem szkoleń, umiejętnościami prezentacyjnymi, pracą z oporem, sztuką samplingów szkoleniowych oraz adaptacją i projektowaniem gier szkoleniowych. Akademia rozwija umiejętności które pozwalają na skuteczną pracę w zawodzie trenera oraz świadome zarządzanie procesem szkoleniowym.
To, co czyni Akademię Trainer's Essential Skills absolutnie wyjątkową to osoby prowadzących. Trenerzy prowadzący zajęcia w ramach Akademii to prawdziwi pasjonaci swojego zawodu, znający go od podszewki.  To dzięki ich wiedzy, doświadczeniu i charyzmie uczestnicy wyjdą z umiejętnościami  pozwalającymi na projektowanie i realizowanie własnych projektów szkoleniowych.
Tu zamieściliśmy informacje na temat harmonogramu zjazdów IX edycji Akademii Trainer's Essential Skills oraz aktualne promocje. Zapraszamy do poznania szczegółów logistycznych i organizacyjnych oraz do kontaktu z project managerem Akademii. Cena szkolenia to 1 miesięczne wynagrodzenie trenera biznesu!
Akademia Trenerów Trainer's Essentail Skills, jako jedyna akademia trenerska w Polsce została nagrodzona przez Krajowe Ramy Kwalifikacji za efekty kształcenia.  II miejsce w konkursie "Liczą się efekty!" to z jednej strony obiektywna ocena naszych wyników a z drugiej ogromna motywacja do tego, abyśmy stawiali przed sobą jeszcze wyższe wymagania.
Fakty mówią same za siebie: do tej pory zorganizowaliśmy już VIII edycji Akademii Trainer's Essential Skills oraz ponad 300 dni zamkniętych szkoleń TTT! Dla nas liczą się przede wszystkim efekty, dlatego Gamma już od 3 lat niezmiennie zajmuje czołowe miejsca w rankingu firm szkoleniowych Gazety Finansowej. To najlepszy dowód profesjonalizmu naszych trenerów i zaangażowania, wynikającego z pasji i doświadczenia.
Zastanawiasz się, czy zawód Trenera Biznesu jest dla Ciebie? Zrób test i sprawdź to!
Zastanawiasz się, czy zawód Trenera Biznesu jest dla Ciebie? Zrób test i sprawdź to!

Zobacz w dziale:

Zamiast popychać ludzi, lepiej ich pociągać
Jest wiele dróg budowania efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Wybór skutecznego podejścia wymaga uwzględnienia kultury organizacyjnej, dojrzałości kadry oraz stawianych przed nią wyzwań. Wierzymy, że odpowiednie sprofilowanie szkoleń i stworzenie procesu rozwoju wychodzącego poza ramy samego szkolenia (portfolio narzędzii pre work , follow up) pozwoli dokonać realnej,...
Uruchamiamy napęd sprzedażowy poprzez szkolenia
Nasze szkolenia sprzedażowe podnoszą sprzedaż. Wzrost wyników uzyskujemy zarówno poprzez drobne modyfikacje zachowań sprzedażowych, oddziaływanie na postawy i przekonania  jak również przez tworzenie nowych standardów w tym obszarze.  Duża część projektów sprzedażowych wymaga zaprojektowania procesu od podstaw, tworzenia nowych unikalnych rozwiązań szkoleniowych. Dlatego poniższe propozycje...
Pozwalamy opuścić strefę komfortu w bezpieczny sposób i rozwinąć umiejętności
Szkolenia interpersonalne eksplorują zarówno sferę zawodową jak i prywatną - w duchu life work balanced. Poszczególne moduły zaprojektowane są w taki sposób, aby uczestnicy budowali w sobie silną motywację do wprowadzenia zmiany i utrzymania jej na tyle długo by utrwaliła się na dobre. Poniżej prezentujemy najczęściej realizowane szkolenia z tego obszaru.
Aby wygrać na rynku, musisz najpierw wygrać w miejscu pracy
Nasze szkolenia  HR są odpowiedzią na współczesne potrzeby pracowników. Zarządzanie pokoleniami, turkusowy sposób zarządzania, design thingking, wolontariat pracowniczy – to wszystko tematy, które zagospodarowują potrzebę sensu, współuczestnictwa,  rozumienia własnej roli w organizacji. Warsztaty, które Państwu proponujemy oparte są na najnowszej wiedzy oraz narzędziach, które będą mogli...
Dla tych, którzy nie robią sobie wakacji od rozwoju ☺
Letnia Akademia HR to znakomity sposób, aby wykorzystać okres wakacji w praktyczny i efektywny sposób jednocześnie rozwijając swoje kompetencje zawodowe.
Dla tych, którzy nie robią sobie wakacji od rozwoju ☺
Letnia Akademia Managera to znakomity sposób, aby wykorzystać okres wakacji w praktyczny i efektywny sposób jednocześnie rozwijając swoje kompetencje zawodowe.
Zamień sezon ogórkowy w sezon szkoleniowy ☺
Letnia Akademia Handlowca to znakomity sposób, aby wykorzystać okres wakacji w praktyczny i efektywny sposób jednocześnie rozwijając swoje kompetencje zawodowe.

Materiały i informacje

Harmonogram szkoleń
Pobierz listę najnowszych szkoleń otwartych.
Folder informacyjny
Dowiedz się o nas więcej.
Gamma w mediach
Zobacz co piszą o nas media.

Opinie o szkoleniach

Stefa wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Wyzwania
Case studies – najczęstsze problemy i nasze rozwiązania
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.