Inne strony: GAMMA DISCOVER

Bądź częścią opowieści…

Gry scenariuszowe i LARPY

Team building wg scenariuszy pisanych przez autorów  fantasy.  Storytelling, improwizjacja, teatr wyobraźni w spotkaniu integracyjnym. LARP – Live Action Role Playing to aktywność łącząca w sobie grę i sztukę. Uczestnicy wspólnie tworzą, odgrywają i przeżywają opowieść.  Akcja może być osadzona zarówno w świecie rzeczywistym jak i dowolnym fikcyjnym – historycznym, fantasy, sci-fi, steam punk. Scenariusz jest pisany w taki sposób, aby zachęcać uczestników do wskazanych zachowań bądź uwidaczniać określone zjawiska, a jednocześnie dostarczać mnóstwo zabawy.

LARP-y są podobne do improwizowanej sztuki teatralnej. Reżyser i scenarzysta w jednej osobie, zwany Larpmasterem jest jedyną osobą, która zna scenariusz w całości. Reszta uczestników staje się aktorami – wciela się w swoje postacie i odgrywa przydzielone im role w tworzonej wspólnie historii. To, co mówią, jest traktowane jako wypowiedzi prowadzonych przez nich postaci, a to, co robią  jako akcje postaci.

Aktorski aspekt gry stanowi trzon podejmowania decyzji, ponieważ gracze podejmują je na podstawie rysów psychologicznych odgrywanych przez nich postaci, a czasami także w oparciu o jasno określone cele.

ZASTOSOWANIE: cele, możliwe do zrealizowania dzięki uczestnictwu w LARP-ach mogą być w pełni powiązane z celami biznesowymi realizowanymi przez uczestników na co dzień. Zazwyczaj są to: wzmocnienie umiejętności wyznaczania celów grupowych, ustanawianie priorytetów w obliczu otaczającego chaosu oraz szumu informacyjnego, delegowanie zadań, twórcze generowanie rozwiązań, team building i efektywna współpraca oraz pro aktywne wychodzenie z inicjatywą.

Oferowane przez nas LARP-y wyszły spod mistrzowskiego pióra JAKUBA ĆWIEKA – najbardziej utalentowanego i uznanego pisarza fantasy młodego pokolenia, laureata prestiżowej Nagrody im. Janusza A. Zajdla roku 2011, do której był nominowany dziewięciokrotnie.

Aktualnie jako jedyni na rynku proponujemy gry integracyjne i LARP-y oparte na twórczości Jakuba. Atrakcyjnym uzupełnieniem oferty jest możliwość otrzymania książek, z osobistą dedykacją autora. Możliwy jest również osobisty udział Jakuba Ćwieka w projektach.

Poznaj nasze propozycje:

Akcja ratunkowa


Zadanie polega na odnalezieniu i uratowaniu „rannych” turystów. Doskonała orientacja w terenie, konieczność współpracy i presja czasu to tylko nie liczne wyzwania oczekujące na uczestników.
Projekt ten stanowi rozbudowane przedsięwzięcie, oparte na scenariuszu. akcji ratunkowej mającej na celu odnalezienie i uratowanie przed śmiercią osób, które zaginęły w pobliskim terenie. Podczas akcji zadaniem uczestników będzie odnalezienie,  uratowanie i przetransportowanie w bezpieczne miejsce „rannych” turystów. Scenariusz akcji ratunkowej może być dowolnie modyfikowany i konfigurowany w zależności od budżetu, a także potrzeb i wymagań uczestników programu. W scenariusz akcji ratunkowej mogą być na Państwa życzenie wkomponowane aktywności dodatkowe.


Orienting - zmysł orientacji


Planowanie działań, wyznaczanie celów, komunikacja, współpraca, tropienie, odnajdywanie skrawków informacji i realizacja licznych aktywności czekają na uczestników niniejszej gry.
Uczestnicy podzieleni na grupy wyruszają w podróż, której charakter oraz kierunek dyktowany jest przez uciekinierów. Na uczestników oczekiwać będą na szlaku liczne wyzwania, zarówno fizyczne, jak i intelektualne, których realizacja pozwoli kontynuować poszukiwania.


Meandry PRL-u


W duchu czynu społecznego należy odnaleźć oraz zdemaskować działalność imperialistycznych podżegaczy. Zadanie możliwe do wykonania tylko przy pełnym wsparciu, wymianie informacji i efektywnej alokacji zasobów.
Gra scenariuszowa realizowana w duchu rewolucji, czynu społecznego, której towarzyszą zarówno wszechogarniające braki, jak i wzajemne wsparcie. Całość rozpoczyna się od obrad, wyprowadzenia sztandaru oraz społecznej mobilizacji. Zadanie, które otrzymują z nadania uczestnicy posiada status najwyższej rangi państwowej, gdyż dotyczy zdemaskowania wywrotowców i ich kapitalistycznej działalności. Sukces zostaje wieńczony podczas dancingu okraszonego licznymi konkursami, w których nagrody stanowią artefakty zamierzchłych czasów.


Reaktor jądrowy


Zadanie polega na zdobyciu toksycznej substancji, która jest w stanie zapobiec globalnej katastrofie. Całość rozgrywa się pod ogromną presją czasową.
W tej grze scenariuszowej kluczowym motywatorem jest czas, a w zasadzie jego brak. Uczestnicy na starcie dowiadują się o nieuchronnej katastrofie, która nastąpi w wyniku defektu reaktora jądrowego. Na monitorze zaczyna się odliczanie czasu, jaki zdaniem naukowców pozostał do eksplozji. Jedyna nadzieja w uczestnikach oraz w tym, ze zdążą zdobyć niezwykle toksyczną substancję mogącą zneutralizować reakcję łańcuchową, która się właśnie rozpoczęła. Jak sobie poradzą uczestnicy pod tak ogromną presją, czy umiejętnie podzielą się zadaniami i będą potrafili im sprostać? Na te oraz inne pytania znajdą Państwo odpowiedź podczas realizacji gry scenariuszowej „Reaktor Jądrowy”.


Śladami miejskich partyzantów


Poznaj swoje miasto oraz historię partyzanckich dokonań w trakcie II Wojny Światowej. Podejmij wyzwania, z jakimi musieli mierzyć się ówcześni herosi.
Miejska gra scenariuszowa o rodowodzie historycznych dokonań miejskich partyzantów z okresu II Wojny Światowej. Scenariusz gry obejmuje wspólne, heroiczne wręcz działania na rzecz odparcia przeważających sił wroga. Kooperacja, odwaga, bystrość umysłu, szybkość przekazywania informacji to tylko wybrane aspekty niezbędne do osiągnięcia sukcesu w tej spektakularnej grze miejskiej. W trakcie realizacji wyzwań uczestnicy będą również mieli możliwość poznać historyczną prawdę miasta, w której realizowane będzie przedsięwzięcie: Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Szczecin… Wszystkie z wymienionych miast pamiętają dokonania naszych przodków w walce z najeźdźcami. Czas odświeżyć te wspomnienia aby pamięć o nich nigdy nie wygasła.

Czas trwania:

3-8h

Wersja:

Indoor
Outdoor

Uczestników:

30-100

602 782 877

OPINIE O WYDARZENIACH

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.