Rozszerzamy przestrzeń rozwojową poza salę szkoleniową

Rozwój jako proces – metodyka

Rozciągamy rozwój poza przestrzeń sal szkoleniowych. Rekomendujemy naszym Klientom szereg rozwiązań, które wspierają skuteczność warsztatów i treningów kompetencyjnych.


W ostatnich dziesięcioleciach firmy zainwestowały olbrzymie środki (nie tylko finansowe) w rozwój swoich pracowników. Setki tysięcy zrealizowanych procesów szkoleniowych pozwoliły przeprowadzić badania nad ich efektywnością. W ich rezultacie wiemy dziś, że:

  • Warto projektować rozwiązania szkoleniowe w oparciu o model 70/20/10. Wg modelu jeżeli organizacja poświęca 10% zasobów na organizację samego szkolenia, to drugie tyle należy zainwestować na wsparcie uczestników przez współpracowników (peer 2 peer) oraz przełożonych oraz aż 70% na stworzenie warunków umożliwiających wykorzystanie nowych kompetencji w praktyce.

  • Projektując szkolenie, 50% energii należy poświęcić na działania przedszkoleniowe (prework) i poszkoleniowe (follow up). Zalecenia wynikają z badania prof. Brinkerhoffa, który przeanalizował tysiące projektów szkoleniowych. Te, które zawierały działania okołoszkoleniowe, miały o 85% wyższą skuteczność od pozostałych.

  • Zgodnie z nowym modelem Kirkpatricka równie ważne co definiowanie oczekiwanych zachowań jest określanie celów na poziomie wiedzy (wiem, jak mam coś zrobić), postawy (chcę to zrobić) i motywacji (znajduję przestrzeń w swoim życiu, aby zastosować to w praktyce).

Poniżej prezentujemy przykładowy proces szkoleniowy uwzględniający wnioski z powyższych badań:

Zobacz w dziale:

Bierzemy odpowiedzialność za rezultaty

Poprzez misję:  „Bierzemy odpowiedzialność za rezultaty” definiujemy nasze podejście do wdrożeń i projektów rozwojowych.  Z powodzeniem dążymy do uzyskania pozytywnych i mierzalnych rezultatów.
Rozszerzamy przestrzeń rozwojową poza salę szkoleniową
Rozciągamy rozwój poza przestrzeń sal szkoleniowych. Rekomendujemy naszym Klientom szereg rozwiązań, które wspierają skuteczność warsztatów i treningów kompetencyjnych.
Badamy, piszemy, publikujemy, udostępniamy
Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Coaching, Puls Biznesu, Program III Polskiego Radia, Home&Market - między innymi poprzez te media docieramy z naszymi ideami, metodykami i rozwiązaniami do dużego grona odbiorców.

Materiały i informacje

Szkolenia miękkie
Najnowsza lista szkoleń miękkich.
Szkolenia twarde
Pobierz listę szkoleń twardych.
Folder informacyjny
Dowiedz się o nas więcej.
Gamma w mediach
Zobacz co piszą o nas media.

Opinie o szkoleniach

Stefa wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd.
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.