Dlaczego intrastat jest tak ważne w transporcie?

Jednym z najważniejszych elementów branży usługowej jest obecnie transport. To właśnie transport lądowy umożliwia przewóz towarów po całej Europie i odgrywa ona najwyższą rolę. Dzięki niemu istnieje współpraca międzynarodowa i firmy mogą wymieniać towar między najdalszymi zakątkami.

Obrót wyrobami akcyzowymi w kontekście najnowszych zmian 2016 r.
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Szkolenie jest skierowane do firm uczestniczących w obrocie akcyzowym z zagranicą zarówno na poziomie UE jak i poza nią


Dlaczego intrastat jest tak ważne w transporcie?

Jednym z najważniejszych elementów branży usługowej jest obecnie transport. To właśnie transport lądowy umożliwia przewóz towarów po całej Europie i odgrywa ona najwyższą rolę. Dzięki niemu istnieje współpraca międzynarodowa i firmy mogą wymieniać towar między najdalszymi zakątkami.

Jednak ze względu na rozwój tej branży wprowadzone zostały nowe prawa, które mają na celu ujednolicić działania wszystkich firm na arenie międzynarodowej. Jednym z praw, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach jest szkolenie ADR 2019.

Ujednolicono dzięki temu sposób oznakowywania substancji niebezpiecznych dla otoczenia. Pozwala to uniknąć zagrożenia styczności z tymi substancjami, poprze zwiększenie uwagi pozostałych kierowców biorących udział w ruchu drogowym w danej chwili.

Procesy ujednolicania działań prowadzonych na arenie międzynarodowej ma na celu ułatwienie wszystkich kontaktów pomiędzy firmami zagranicznymi. Aby zwiększyć bezpieczeństwo tej współpracy wprowadzono również zasady podpisywania umów handlowych.

Dokładnie określono tam warunki przesyłu towarów prze granicę. Aby dokładnie zapoznać się z tymi zasadami warto zapisać się na szkolenie incoterms, w trakcie którego można uzyskać wiedzę bezpośrednio od specjalistów.

Według nas jest to ważny kurs dla osób, które decydują się na udzielanie usług na arenie międzynarodowej. Bowiem wszystkie umowy zawierane z zagranicznymi firmami muszą być sporządzane zgodnie z wyżej wymienionymi zasadami.

Ważnym elementem, które może mieć wpływ na rozwój wymiany międzynarodowej jest prowadzenie statystyk, które opisują rodzaj i ilość wymienianego towaru. Szkolenia intrastat 2016 podpowiedzą nam w jaki sposób tworzyć zapisy i wypełniać dokumenty wysyłane do urzędów odpowiedzialnych z prowadzenie takich statstyk.

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ rząd ma świadomość tego, które firmy najlepiej się rozwijają oraz które produkty cieszą się największym zainteresowaniem wśród naszych sąsiadów. Dzięki temu możemy odpowiednio modyfikować gospodarkę.

Już niedługo:
Incoterms 2020®
Zobacz szkolenia powiązane z tematem artykułu:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie działania, które podejmujemy w związku z prowadzeniem firmy muszą być odpowiednio opisane i udokumentowane. Dzięki temu mamy dowody na zawarcie umowy i możemy mieć pewność, że zobowiązania obu stron zostaną wypełnione.
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem przestrzegania wielu praw. Szczególnie w momencie, gdy decydujemy się na rozpoczęcie współpracy z klientami zagranicznymi musimy być gotowi na pojawienie się dodatkowych obowiązków.
Bardzo ważnym elementem gospodarki oraz jej rozwoju jest współpraca z innymi krajami. To właśnie firmy, które działają na rynku międzynarodowym mają największą szansę na osiągnięcie ogromnego sukcesu.
Mistrz produkcji - to tak dumnie i odpowiedzialnie brzmi. Jakie cechy powinna mieć osoba wykonująca taki właśnie zawód? Co w zasadzie w ogóle robi mistrz produkcji?
Mistrz produkcji - dzisiaj dość często spotyka się takie właśnie ogłoszenie gdzieś na różnych portalach dotyczących możliwości znalezienia nowej pracy. Zarobki w zasadzie na pierwszy rzut, to całkiem nawet przyciągają to spojrzenie.
Obecny artykuł
Dlaczego intrastat jest tak ważne w transporcie?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl

Najbliższe terminy szkoleń związane z tym artykułem

Zarządzanie procesami logistycznymi
1 grudnia 2020 - 2 grudnia 2020 Szkolenie online
Zarządzanie procesami logistycznymi szkolenie uzupełniane jest zadaniami do rozwiązania przez uczestników szkolenia, przykładami z praktyki...
Transport morski, Konosament
3 grudnia 2020 Szkolenie online
Szkolenie pozwala wyjaśnić specyficzne pojęcia występujące wyłącznie w transporcie morskim (między innymi: rola i odpowiedzialność osoby...

Najpopularniejsze artykuły w tym dziale

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji