Inne strony: GAMMA DISCOVER

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy

Dość duże zmiany w Kodeksie Pracy nastały wraz z początkiem 2017 roku. Przepisy zmieniają się dość często, szczególnie w tym zakresie dlatego nie tylko dla ochrony własnego interesu dobrze jest być z nimi na bieżąco.

zdjęcie - Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy

Co bardzo istotne znajomość prawa pracy nie tylko ma bardzo duże znaczenie dla pracowników, ale również i dla pracodawców. Nieznajomość przepisów szkodzi, każdy kto zatrudnia pracowników doskonale zdaje sobie sprawę jakie konsekwencje grożą za łamanie postanowień Kodeksu Pracy.

Ustawodawcy dokładali wszelkich starań by znowelizowane w 2017 roku przepisy jak najlepiej chroniły interes zarówno pracownika jak i pracodawcy, szczególnie w przypadku sytuacji sporów czy konfliktów pomiędzy stronami. Patrząc na wiele takich konfliktów zauważyć można, że w 9 na 10 przypadków stroną faworyzowaną jest pracownik. Co nie zawsze jest właściwe i zgodne z faktycznym stanem.

Dlatego będąc pracodawcą warto znać dobrze Kodeks Pracy i być na bieżąco z wszelkimi nowelizacjami by móc lepiej i skuteczniej chronić interesy własnej firmy. Jeśli chodzi o zakres tematyczny takich szkoleń to głównie obejmuje on zmiany jakie w danym okresie zaszły w prawie pracy, prawo pracy dla kadry kierowniczej, zasady zawierania umów cywilno - prawnych, czas pracy, zasady skutecznej rekrutacji pracowników, zagadnienia dotyczące kadr i płac, jak prowadzić dokumentację pracownika, podstawa prawna mówiąca o ochronie danych osobowych, ubezpieczenia i świadczenia socjalne, zasady poprawnego i zgodnego z prawem naliczania wynagrodzeń.

Wybierając odpowiedni kurs z prawa pracy warto skupić się na tych prowadzonych przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy prawo pracy mają w 'małym paluszku' i będą w stanie odpowiedzieć na każde, nawet bardzo trudne pytanie. Pomimo ciągłych zmian Kodeks Pracy nie jest jeszcze tworem doskonałym i niektóre aspekty w nim zawarte ciągle nudzą masę wątpliwości. Dlatego potrzebne są właśnie takie szkolenia, pozwalające obu stronom zarówno pracownikowi jak i pracodawcy znać swoje prawa.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Jedną ze zmian jaka obowiązuje pracodawców od początku 2017 roku jest wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, jaka należy się pracownikowi za jego wykonywaną pracę
Według Kodeksu Pracy każda kobieta w tym szczególnym i wyjątkowym stanie jakim niewątpliwie można określić czas ciąży jest chroniona prawnie nie tylko przed zwolnieniem z pracy.
Osoby niepełnosprawne podejmujące zatrudnienie posiadają uregulowane swoje prawa i obowiązki pracownicze w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej, jednak i w Kodeksie Pracy znaleźć można regulacje odnoszące się to takich właśnie osób.
Należy pamiętać, że odpowiedni wymiar czasu pracy obowiązuje pracownika w danym okresie rozliczeniowym, którego czas trwania szczegółowo dla poszczególnych przypadków regulowany jest przez Kodeks Pracy.
Rok 2017 przynosi wiele zmian mniejszych lub większych do Kodeksu Pracy, dlatego specjalistyczne szkolenia z tego tematu polecane są szczególnie dla pracowników działów kadrowych i personalnych.
Obecny artykuł
Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.