Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy

Dość duże zmiany w Kodeksie Pracy nastały wraz z początkiem 2017 roku. Przepisy zmieniają się dość często, szczególnie w tym zakresie dlatego nie tylko dla ochrony własnego interesu dobrze jest być z nimi na bieżąco.

Gamma - Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy

  Co bardzo istotne znajomość prawa pracy nie tylko ma bardzo duże znaczenie dla pracowników, ale również i dla pracodawców. Nieznajomość przepisów szkodzi, każdy kto zatrudnia pracowników doskonale zdaje sobie sprawę jakie konsekwencje grożą za łamanie postanowień Kodeksu Pracy.

  Ustawodawcy dokładali wszelkich starań by znowelizowane w 2017 roku przepisy jak najlepiej chroniły interes zarówno pracownika jak i pracodawcy, szczególnie w przypadku sytuacji sporów czy konfliktów pomiędzy stronami. Patrząc na wiele takich konfliktów zauważyć można, że w 9 na 10 przypadków stroną faworyzowaną jest pracownik. Co nie zawsze jest właściwe i zgodne z faktycznym stanem.

  Dlatego będąc pracodawcą warto znać dobrze Kodeks Pracy i być na bieżąco z wszelkimi nowelizacjami by móc lepiej i skuteczniej chronić interesy własnej firmy. Jeśli chodzi o zakres tematyczny takich szkoleń to głównie obejmuje on zmiany jakie w danym okresie zaszły w prawie pracy, prawo pracy dla kadry kierowniczej, zasady zawierania umów cywilno - prawnych, czas pracy, zasady skutecznej rekrutacji pracowników, zagadnienia dotyczące kadr i płac, jak prowadzić dokumentację pracownika, podstawa prawna mówiąca o ochronie danych osobowych, ubezpieczenia i świadczenia socjalne, zasady poprawnego i zgodnego z prawem naliczania wynagrodzeń.

  Wybierając odpowiedni kurs z prawa pracy warto skupić się na tych prowadzonych przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy prawo pracy mają w 'małym paluszku' i będą w stanie odpowiedzieć na każde, nawet bardzo trudne pytanie. Pomimo ciągłych zmian Kodeks Pracy nie jest jeszcze tworem doskonałym i niektóre aspekty w nim zawarte ciągle nudzą masę wątpliwości. Dlatego potrzebne są właśnie takie szkolenia, pozwalające obu stronom zarówno pracownikowi jak i pracodawcy znać swoje prawa.

  Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.