Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy

Dość duże zmiany w Kodeksie Pracy nastały wraz z początkiem 2017 roku. Przepisy zmieniają się dość często, szczególnie w tym zakresie dlatego nie tylko dla ochrony własnego interesu dobrze jest być z nimi na bieżąco.

zdjęcie - (the_title())

Co bardzo istotne znajomość prawa pracy nie tylko ma bardzo duże znaczenie dla pracowników, ale również i dla pracodawców. Nieznajomość przepisów szkodzi, każdy kto zatrudnia pracowników doskonale zdaje sobie sprawę jakie konsekwencje grożą za łamanie postanowień Kodeksu Pracy.

Ustawodawcy dokładali wszelkich starań by znowelizowane w 2017 roku przepisy jak najlepiej chroniły interes zarówno pracownika jak i pracodawcy, szczególnie w przypadku sytuacji sporów czy konfliktów pomiędzy stronami. Patrząc na wiele takich konfliktów zauważyć można, że w 9 na 10 przypadków stroną faworyzowaną jest pracownik. Co nie zawsze jest właściwe i zgodne z faktycznym stanem.

Dlatego będąc pracodawcą warto znać dobrze Kodeks Pracy i być na bieżąco z wszelkimi nowelizacjami by móc lepiej i skuteczniej chronić interesy własnej firmy. Jeśli chodzi o zakres tematyczny takich szkoleń to głównie obejmuje on zmiany jakie w danym okresie zaszły w prawie pracy, prawo pracy dla kadry kierowniczej, zasady zawierania umów cywilno - prawnych, czas pracy, zasady skutecznej rekrutacji pracowników, zagadnienia dotyczące kadr i płac, jak prowadzić dokumentację pracownika, podstawa prawna mówiąca o ochronie danych osobowych, ubezpieczenia i świadczenia socjalne, zasady poprawnego i zgodnego z prawem naliczania wynagrodzeń.

Wybierając odpowiedni kurs z prawa pracy warto skupić się na tych prowadzonych przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy prawo pracy mają w 'małym paluszku' i będą w stanie odpowiedzieć na każde, nawet bardzo trudne pytanie. Pomimo ciągłych zmian Kodeks Pracy nie jest jeszcze tworem doskonałym i niektóre aspekty w nim zawarte ciągle nudzą masę wątpliwości. Dlatego potrzebne są właśnie takie szkolenia, pozwalające obu stronom zarówno pracownikowi jak i pracodawcy znać swoje prawa.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.