Inne strony: GAMMA DISCOVER

Funkcje Excela które warto znać

Excel to program z którym bardzo duża grupa ludzi spotyka się nie tylko w swojej pracy zawodowej niemal każdego dnia. Jedni się go boją, przed innymi nie ma najmniejszych tajemnic. Niestety póki co ta pierwsza grupa jest zdecydowanie liczniejsza.

zdjęcie - Funkcje Excela które warto znać

Funkcje Excela które warto znać


A szkoda bo znajomość nawet jego podstawowych funkcji nie tylko ułatwia ale znacznie przyspiesza pracę.

Co prawda większość tych podstawowych funkcji większość poznała nie tylko w szkole średniej, niektórym dana jeszcze była powtórka materiału, szczególnie na studiach technicznych lub ekonomicznych jednak w tym przypadku w wielu sytuacjach nauka poszła na marne.

Poniżej znajduje się absolutna postawa, czyli najważniejsze funkcje (a jest ich 10) które jeśli poznamy możemy efektywnie pracować z Excelem.

Wszystkie te funkcje bardzo szczegółowo omawiane są na każdym szkoleniu z Excela dla początkujących.

  1. Porządkowanie danych w Excelu. To trzeba znać bowiem ta funkcja należy do najczęściej wykorzystywanych. Tu należy znaleźć opcję WYSZUKAJ PIONOWO - po jej znalezieniu wystarczy jedynie podać odpowiednią frazę, tabelę w której ma być wyszukiwana oraz numer kolumny w której wyszukiwana wartość ma się znaleźć.

  2. Suma. Niezbędna funkcja w wypadkach gdzie do zsumowania w jednej tabeli z jednego arkusza jest wiele liczb, których sumowanie z wykorzystaniem kalkulatora mogłoby trwać całą wieczność.

  3. Sumowanie w wielu arkuszach. Chcąc obliczyć sumę z wielu arkuszy najpierw należy utworzyć nowy, a następnie wprowadzić przykładową formułę ( cyfry uzależnione są od ilości arkuszy) =SUMA(Arkusz1:Arkusz8!A4). Po wykrzykniku podany jest adres komórki gdzie znajdować się będzie uzyskany wynik.

  4. Jednoczesne filtrowanie kilku tabel przestawnych. Funkcja dostępna dopiero w wersji Excela z 2010 roku. Tu pracuje się z funkcją 'WSTAW FRAGMENTATOR' a także 'POŁĄCZENIA TABELI PRZESTAWNEJ'.

  5. Wykresy dynamiczne, czyli takie które automatycznie zmieniają się po zmianie danej wartości. Tu popracować nieco trzeba z zakładką FORMUŁY.

  6. Nazywanie zbiorów danych. To niezbędna umiejętność przy konieczności analizy wielu źródeł danych.

  7. Łączenie komórek. Do tego celu wystarczy jedynie zastosować symbol '&'. Przykład: = A1&” ”&F1 -> połączenie wartości komórki A1 z F1 rozdzielone spacją.

  8. Usuwanie niepotrzebnych pustych pół w tabeli. Tu sposób postępowania zależy od tego czy chcemy je trwale usunąć, zapełnić każdą inną czy taką samą treścią.

  9. Histogram, niezbędne narzędzie do prezentowania danych statystycznych.

  10. Skróty klawiszowe. Warto je znać, gdyż bardzo przyspieszają pracę oszczędzając nasz czas na szukanie danej funkcji w bardzo rozległym menu.
Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
23 sierpień 2018 - 24 sierpień 2018
Warszawa

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Szkolenia na przewozy nienormatywne nie odbywają się często być może dlatego że nie ma na nie aż tylu chętnych jak na inne podobne rodzaje kursów dla przewoźników.
Kurs na przewóz rzeczy jest potoczną nazwą określającą wszystkie szkolenia uprawniające do przewozu towarów autem znacznie cięższym niż 3, 5 tony.
Taksówkarzem nie można zostać posiadając jedynie dobre auto i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Koniecznie jest odbycie również odpowiedniego kursu. Aby móc do niego przystąpić należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii B. Szkolenie powinno kierowce bardzo dobrze przygotować do czekającego go egzaminu po którego zdaniu otrzymuje uprawnienia do jazdy taksówką.
W dzisiejszych czasach transport jest jednym z najważniejszych elementów na jakie należy zwrócić uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ale nie tylko.
Jak pokazują statystyki na dzień dzisiejszy logistyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów wśród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.
Obecny artykuł
Funkcje Excela które warto znać
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.