Jak brzmi definicja użytkowania wieczystego?

Definicja użytkowania wieczystego powiązana jest z przepisami prawa, które dotyczą nieruchomości. Można wyróżnić trzy rodzaje takich praw, a mianowicie prawo własności, prawo użytkowania wieczystego oraz prawa rzeczowe ograniczone.

10 stycznia 2020
zdjęcie - Jak brzmi definicja użytkowania wieczystego?

Jak brzmi definicja użytkowania wieczystego?

Definicja użytkowania wieczystego powiązana jest z przepisami prawa, które dotyczą nieruchomości. Można wyróżnić trzy rodzaje takich praw, a mianowicie prawo własności, prawo użytkowania wieczystego oraz prawa rzeczowe ograniczone.

Użytkowanie wieczyste szkolenie jest propozycją dla osób zainteresowanych tą tematyką. Pomyślane zostało zwłaszcza dla osób, które z branżą nieruchomości związane są w sposób zawodowy. Można na nim zdobyć wiedzę, która umożliwi rozwój zawodowy i rozszerzy perspektywy zatrudnienia.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma stosowny certyfikat potwierdzający jego ukończenie. Szkolenia podzielone są na otwarte oraz zamknięte. W szkoleniach pierwszego rodzaju może wziąć udział każdy zainteresowany, natomiast jeżeli chodzi o szkolenia zamknięte, to organizowane są dla określonej grupy osób. Szkolenia dla deweloperów to doskonała okazja do rozwoju zawodowego.

O co chodzi z użytkowaniem wieczystym?

Użytkowanie wieczyste zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi na terenie Polski umożliwia przekazanie nieruchomości gruntowej która jest własnością państwa, miasta bądź gminy osobie fizycznej czy też prawnej na okres 99 lat.

Niekiedy okres ten może zostać skrócony, jednak czas użytkowania wieczystego nie może być krótszy niż czterdzieści lat. Jeżeli chodzi o użytkowanie wieczyste ustawa reguluje wszelkie kwestie prawne związane z tą tematyką. Za użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej należy oczywiście płacić określoną stawkę jej właścicielowi.

Konkretna kwota nie została podana, jednak przyjęte jest iż podatek z tytułu użytkowania wieczystego waha się w granicach od 0, 3-3% wartości nieruchomości. Opłaty należy uiścić do końca pierwszego kwartału. Kiedy może ustać prawo do użytkowania wieczystego? Może tak stać się w kilku przypadkach.

Po pierwsze, gdy upłynie czas na jaki nieruchomość gruntowa została przekazana w użytkowanie wieczyste. Kolejną możliwością ustania użytkowania wieczystego jest rozwiązanie umowy, która dotyczyła przekazania nieruchomości gruntowej w stan tego użytkowania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.