Jak czytać CV by znaleźć idealnego kandydata do pracy?

Życiorys to najważniejszy dokument, jaki dostajemy od naszego kandydata na miejsce pracy. Choć ten minimalistyczny papier zawiera jedynie najważniejsze informacje, warto nauczyć się zwracać uwagę na konkretne elementy, które mogą najwięcej powiedzieć nam o aplikancie. Nie trzeba mówić o roli, jaką odgrywa branżowe doświadczenie czy specjalistyczne wykształcenie – jednak jeśli występują jakiekolwiek wątpliwości na temat CV, warto dopytać o konkretne kwestie na rozmowie kwalifikacyjnej.

 
Życiorys to najważniejszy dokument, jaki dostajemy od naszego kandydata na miejsce pracy. Choć ten minimalistyczny papier zawiera jedynie najważniejsze informacje, warto nauczyć się zwracać uwagę na konkretne elementy, które mogą najwięcej powiedzieć nam o aplikancie.

Nie trzeba mówić o roli, jaką odgrywa branżowe doświadczenie czy specjalistyczne wykształcenie - jednak jeśli występują jakiekolwiek wątpliwości na temat CV, warto dopytać o konkretne kwestie na rozmowie kwalifikacyjnej.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ciągłość zatrudnienia i częstotliwość zmian pracy. Oczywiście, istnieją uzasadnione przypadki postępowania, które mogłoby źle wyglądać w życiorysie - dlatego nie warto od razu skreślać kandydata, który posiada lukę w zatrudnieniu lub przez pewien okres czasu często zmieniał zakłady pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Warto również prześledzić kierunek zmian stanowisk: awanse, degradacje, przebranżowienia. Pozwala to na nakreślenie pewnego schematu, który może być pomocny da nas - rekruterów.

Często nie zwraca się uwagi na zainteresowania kandydata. To bardzo duży błąd! Co, jak nie one, mówi tak wiele o człowieku? Na podstawie prywatnych zainteresowań możemy wstępnie określić, czy dana osoba ma charakter ryzykanta (preferowane w jednych branżach, niedopuszczalne w innych), jest typem domatora i indywidualisty czy może ekstrawertyka, czy chętnie się uczy nowych rzeczy i potrafi być wielozadaniowy. A wszystkie te cechy przecież mogą być bardzo przydatne na różnych stanowiskach pracy!

Jeśli brakuje nam wprawy z procesie wyszukiwania i doboru pracowników, możemy skorzystać z oferty szkoleniowej: szczególnie młodzi przedsiębiorcy, którzy dopiero stoją przed zadaniem zatrudnienia swojego pierwszego pracownika, mogą zyskać najwięcej.

Chcąc poprawić swoje umiejętności w tematyce jaką jest rekrutacja i selekcja pracowników, szkolenie powinno być dobrane do stopnia zaawansowania oraz poprzez wzgląd na praktyczne ćwiczenie konkretnych zagadnień pod okiem specjalistów z dziedziny HR-u.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.