Jak powinno wyglądać zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji?

Praca na produkcji na lepszym stanowisku zazwyczaj większości kojarzy się z lepszymi zarobkami i całkiem dobrymi ofertami pracy. Tak w zasadzie jest rzeczywiście. Jak jednak wygląda takie zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji? Czym taka osoba się w ogóle zajmuje?

Obrót wyrobami akcyzowymi w kontekście najnowszych zmian 2016 r.
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Szkolenie jest skierowane do firm uczestniczących w obrocie akcyzowym z zagranicą zarówno na poziomie UE jak i poza nią


Jak powinno wyglądać zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji?

Praca na produkcji na lepszym stanowisku zazwyczaj większości kojarzy się z lepszymi zarobkami i całkiem dobrymi ofertami pracy. Tak w zasadzie jest rzeczywiście. Jak jednak wygląda takie zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji? Czym taka osoba się w ogóle zajmuje?

Szkolenie dla mistrzów - ważna inwestycja

Jako pracodawcy takich mistrzów produkcji powinniśmy pomyśleć o czymś takim dla nich jak szkolenie dla brygadzistów? Takie szkolenia dla kierowników naprawdę dużo będą w stanie pomóc w zakresie atmosfery, jakości i bezpieczeństwa pracy na produkcji.

Lider produkcji - kto to jest?

Otóż najczęściej określana jest tak osoba, która zasadniczo zajmuje się danym odcinkiem produkcji - zarówno pod kątem technicznym maszyn, jakie tam stoją, jak i zarządza w danym miejscu pracownikami.

W niektórych firmach stanowisko to przeznaczone jest dla inżynierów, w innych zaś wykształcenie może być średnie, ponieważ tam stanowią oni dopiero ogniwo pośrednie między pracownikami fizycznymi a inżynierami, mającymi wówczas po d pieczą znacznie większe kawałki fabryki.

Jak wygląda zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji?

Wytłumaczmy jednak, na czym w zasadzie polega tu praca z ludźmi. Otóż lider produkcji rozmawia z nimi, dzieli pracę, dowiaduje się, jakich narzędzi im potrzeba.

To także są ludzie często bardzo doświadczeni- oczywiście nie będą oni umieli zbudować maszyn, niemniej jednak zasadniczo mogą naprawdę świetnie sprawdzić się doradzając w zakresie tego, które narzędzia się łamią, które są lepsze itp.

Jednak trzeba tu zaznaczyć, że lider produkcji musi zachować także pewien dystans. W końcu to on jest osobą decyzyjną w tym zakresie a nie wszyscy inni.

Jak zatem widać - każdy lider produkcji musi umieć wypracować w sobie naprawdę bardzo wysoki poziom autorytetu, ale jednocześnie musi być uznany za "swojego". Warto jeszcze dodać, że lider produkcji odpowiada także za bezpieczeństwo na danych stanowiskach. W związku z tym przeprowadza on szkolenia, wdraża danych pracowników do pracy w tym systemie, nadzoruje i kontroluje ich pracę itp.

Już niedługo:
Incoterms 2020®
Zobacz szkolenia powiązane z tematem artykułu:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Mistrz produkcji to całkiem chętnie rozpatrywany zawód. Co jednak się z nim wiąże? Kto to w zasadzie w ogóle jest ten cały mistrz produkcji? Co warto wiedzieć o tym zawodzie? Wszystkie najważniejsze informacje zostaną przedstawione poniżej...
Mistrz produkcji - to dzisiaj praca, o której coraz więcej się mówi, ponieważ daje realne szanse na całkiem niezłe zarobki. Kim jednak jest w zasadzie ten mistrz produkcji? Jak wyglądają jego obowiązki? Czy powinien on przejść jeszcze jakieś szkolenia? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania...
Wielu z nas marzy o zajęciu stanowiska kierowniczego. Niestety nie jest to opcja dla każdego, ponieważ ukończenie szkolenia dla kierowników nie wystarczy do tego, aby osiągnąć tak duży sukces. Niezbędne jest nie tylko zaangażowanie w wykonywaną pracę, ale również odpowiednie cechy charakteru.
Każdy z nas marzy o tym, aby zająć wysokie, kierownicze stanowisko. Jednak nie każdy jest świadomy w jaki sposób dojść do osiągnięcia takiego sukcesu oraz jak wiele pracy należy włożyć w to, aby zbliżyć się do swojego celu.
Wielu z nas uważa, że uzyskanie stanowiska kierowniczego jest już szczytem naszych możliwości rozwojowych. Niestety często dochodzi do zatrzymania naszego kształcenia po uzyskaniu awansu i nie staramy się już udoskonalać naszych umiejętności.
Obecny artykuł
Jak powinno wyglądać zarządzanie pracownikami przez lidera produkcji?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl

Najbliższe terminy szkoleń związane z tym artykułem

Zarządzanie procesami logistycznymi
1 grudnia 2020 - 2 grudnia 2020 Szkolenie online
Zarządzanie procesami logistycznymi szkolenie uzupełniane jest zadaniami do rozwiązania przez uczestników szkolenia, przykładami z praktyki...
Transport morski, Konosament
3 grudnia 2020 Szkolenie online
Szkolenie pozwala wyjaśnić specyficzne pojęcia występujące wyłącznie w transporcie morskim (między innymi: rola i odpowiedzialność osoby...

Najpopularniejsze artykuły w tym dziale

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji