Jak rozwija się branża spedycyjna?

Spedycja towarów to dzisiaj część praktycznie każdej firmy. Co więcej – rzadko kiedy poprzestajemy na zwykłej spedycji towarów i produktów w granicach kraju, lecz rozszerzamy zasięg działania firmy także na zagranicę. Co zatem warto wiedzieć z zakresu branży spedycyjnej?

zdjęcie - Jak rozwija się branża spedycyjna?

Jak rozwija się branża spedycyjna?

Spedycja towarów to dzisiaj część praktycznie każdej firmy. Co więcej - rzadko kiedy poprzestajemy na zwykłej spedycji towarów i produktów w granicach kraju, lecz rozszerzamy zasięg działania firmy także na zagranicę. Co zatem warto wiedzieć z zakresu branży spedycyjnej?

Spedycja na miarę XXI wieku

Warto podkreślić na wstępie, że spedycja towarów dzisiaj rozwija się naprawdę bardzo prężnie. Spedycję można prowadzić samemu - wówczas jednak trzeba mieć bardzo rozbudowane zaplecze logistyczno - magazynowe.

Ponadto taka własna spedycja opłaca się dopiero wówczas, gdy sprzedaż i wysyłka towarów naprawdę osiągają już całkiem wymierne obroty. Można także zlecić spedycję odpowiedniej firmie - warto tu podkreślić, że dzisiaj takie firmy mają szansę na dobre zarobki. Jakie szkolenia pomogą nam jeśli chcemy prowadzić własna firmę logistyczną albo też spedycję we własnej firmie?

Spedycja transport morski

To szkolenie przyda się także osobom, które po prostu zlecają transport towarów. Warto bowiem mieć na uwadze to, że spedycja morska ma szereg pewnych regulacji, szczególnie odnoszących się do oznakowania skrzyń z ładunkiem oraz odnośnie tego, co i jak może być przewożone i na wodach jakiego kraju musi zostać zgłoszone.

Szkolenie z czasu pracy kierowców

Obecnie także zdecydowanie bardzo istotną kwestią jest szkolenie z czasu pracy kierowców. I to nie chodzi tu tylko o to, aby znać ogólne reguły tj. 40 godzin tygodniowo, tego, że jeśli kierowca jedzie mniej niż 9 godzin, to ma prawo do pół godziny przerwy po sześciu godzinach... Tu chodzi także o wszystkie drobne kruczki, to jak przepisy mogą się zmieniać po wyjeździe z Unii oraz w jaki sposób logicznie i efektownie zaplanować transport w zgodzie z powyższymi regulacjami.

Zarządzanie ryzykiem szkolenie warszawa

Stanowczo warto także zainwestować w szkolenie z zakresu zarządzania ryzykiem - stanowi ono doskonałe uzupełnienie wykształcenia w zakresie logistyki. Tu nauczymy się, jak szacować ryzyko, w jaki sposób podejmować decyzje, czym się kierować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.