Jak rozwijać wiedzę z zakresu twardego HR?

Zdobywanie i aktualizowanie wiedzy z zakresu twardego HR to niezwykle ważna część pracy w dziale kadrowym. Głównym powodem konieczności ciągłej nauki są zmieniające się przepisy i nowelizacje ustaw, które dotyczą obszaru zatrudniania pracowników.

zdjęcie - Jak rozwijać wiedzę z zakresu twardego HR?

Jak rozwijać wiedzę z zakresu twardego HR?

Zdobywanie i aktualizowanie wiedzy z zakresu twardego HR to niezwykle ważna część pracy w dziale kadrowym. Głównym powodem konieczności ciągłej nauki są zmieniające się przepisy i nowelizacje ustaw, które dotyczą obszaru zatrudniania pracowników.

Pracownik działu kadrowego musi więc regularnie zdobywać informacje, które pozwolą na prowadzenie wszelkich działań w zakresie HR zgodnie z prawem, co uchroni przedsiębiorstwo od poważnych konsekwencji prawnych. Jak jednak rozwijać wiedzę z zakresu twardego HR?

Kursy i szkolenia

Firmy szkoleniowe corocznie organizują różnego rodzaju szkolenia, które przeznaczone są dla pracowników działu kadrowego. Dotyczą one przede wszystkich zmian prawnych, które obowiązują w danym roku. Jeśli chodzi o wynagrodzenie pracowników szkolenie pozwoli na zapoznanie się z formalnymi wymogami prowadzenia wypłat, takimi jak płaca minimalna czy stawka wynagrodzeń za nadgodziny. Dużą rolę odgrywają także kursy z zakresu prawa pracy czy rozliczania czasu pracy.

Ogólne szkolenie kadry i płace przeznaczone jest przede wszystkim dla osób początkujących, które dopiero wdrażają się do pracy. W kontekście coraz większego napływu obcokrajowców zza wschodnich granic Polski oraz coraz bardziej powszechne zatrudnianie cudzoziemców szkolenie może przygotować kadrowców do rozpoczęcia naboru osób z innych państw.

Nauka na własną rękę

Poza szkoleniami każdy pracownik działu kadrowego powinien regularnie zdobywać wiedzę na własną rękę. Warto odnosić się przede wszystkim do źródeł formalnych (kodeksów, aktów prawnych), jak i do blogów i forów internetowych, na których różne osoby z branży dzielą się swoimi doświadczeniami.

Naukę możemy rozpocząć od internetowych kursów i szkoleń, które nie zajmują dużo czasu i w całości odbywają się poprzez specjalne platformy edukacyjne - umożliwia to zdobywanie wiedzy w wybranych przez kursanta godzinach, co nie koliduje z pracą i innymi obowiązkami. To także doskonały sposób na efektywne spędzenie czasu oraz dbanie o rozwój osobisty i zawodowy w domowych warunkach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.