Jak stworzyć efektywny łańcuch dostaw?

Logistyka i zagadnienia z nią związane stanowią jeden z dość ważnych fundamentów w zakresie istnienia w zasadzie jakiejkolwiek firmy. Pytanie jednak pojawia się, w jaki sposób w zasadzie można zupełnie swobodnie stworzyć efektywny łańcuch dostaw w firmie?

zdjęcie - (the_title())

Jak stworzyć efektywny łańcuch dostaw?

Logistyka i zagadnienia z nią związane stanowią jeden z dość ważnych fundamentów w zakresie istnienia w zasadzie jakiejkolwiek firmy. Pytanie jednak pojawia się, w jaki sposób w zasadzie można zupełnie swobodnie stworzyć efektywny łańcuch dostaw w firmie? Jak zarządzać logistyką?

Szkolenia - najważniejsza kwestia

Przede wszystkim zawsze na początku trzeba zebrać odpowiednią wiedzę - to jest w zasadzie najważniejsze. Niestety nie zdobędziemy jej na studiach czy tak po prostu w szkole. Tutaj konieczne jest zainwestowanie w różnego rodzaju szkolenia. Na początek na pewno przyda się zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie. Ono pomoże nam w znaczący sposób określić, jaki rodzaj łańcucha dostaw będzie najlepszy dla naszej firmy, jakie obowiązują strategie w zakresie logistyki itp.

To jednak nie wszystko. Zarządzając logistyką w firmie i starając się stworzyć efektywny łańcuch dostaw, trzeba mieć także na uwadze to, że należy koniecznie dowiedzieć się, jak wyglądają kwestie prawne przewozu, Tutaj z kolei pomogą nam szkolenia Intrastat 2016 opisujące międzynarodowy system statystki handlu - bardzo ważną kwestię. Co więcej, jeśli w naszej firmie konieczny będzie przewóz jakichkolwiek substancji niebezpiecznych, to konieczne będą dodatkowo szkolenia intrastat 2016.

Co jeszcze trzeba wiedzieć? Kto w zasadzie powinien uczestniczyć w takich szkoleniach? Oczywiście najlepiej wyedukowaną osobą w tym zakresie powinien być kierownik działu logistyki i transportu. Niemniej w praktyce, również kierownicy i osoby z zarządu powinny znać chociażby podstawy logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw po to, aby ocenić, czy działania kierownika rzeczywiście są słuszne i mają sens. Często także potrzebne są szkolenia w zakresie różnych innych zagadnień, charakterystycznych dla danej firmy.

Podsumowując, stworzenie efektywnego łańcucha dostaw opiera się przede wszystkim na wiedzy. Dlatego koniecznie trzeba właśnie w nią inwestować. Na pewno zaś błędem jest zatrudniania firm zewnętrznych bez żadnej umiejętności oceny prawidłowości ich działań.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.