Jakich norm należy przestrzegać, by zachować bezpieczeństwo kosmetyków?

Kosmetyki zdecydowanie muszą być bezpieczne. Błąd w ich produkcji, przechowywaniu, tudzież transporcie nie tylko i wyłącznie może doprowadzić do problemów finansowych i znacznych strat, lecz również niestety może również mieć wpływ na bezpieczeństwo ludzi.

Gamma - Jakich norm należy przestrzegać, by zachować bezpieczeństwo kosmetyków?


Jakich norm należy przestrzegać, by zachować bezpieczeństwo kosmetyków?

Kosmetyki zdecydowanie muszą być bezpieczne. Błąd w ich produkcji, przechowywaniu, tudzież transporcie nie tylko i wyłącznie może doprowadzić do problemów finansowych i znacznych strat, lecz również niestety może również mieć wpływ na bezpieczeństwo ludzi. I tu już pojawiają się problemy. Dlatego też zdecydowanie koniecznie trzeba przestrzegać różnego rodzaju norm tak, aby zachować ich bezpieczeństwo.

Normy odnoszące się do kosmetyków

O jakich normach jednak tutaj mowa? W gruncie rzeczy, to takich norm będzie naprawdę sporo. Przede wszystkim bowiem będzie to Prawo Kosmetyczne odnoszące się do produkcji kosmetyków oraz do obrotu nimi. Dalej, będzie to z pewnością GHP, czyli zasady Dobrej Praktyki Higienicznej.

Dzięki nim możliwe staje się utrzymanie w zakładzie w zasadzie idealnej czystości. Do tego dochodzi jeszcze ISO 13485, czyli zbiór wymagań odnoszących się do wyrobów medycznych. Oczywiście to jeszcze nie koniec, bowiem trzeba wziąć pod uwagę dodatkowo zasady GMP, czyli dobrej praktyki produkcyjne albo też GHP - dobrej praktyki higienicznej.

W zasadzie jednak to ciągle nie jest wszystko. Kosmetyki lecznice podlegają pod dodatkowe prawa związane z wyrobami medycznymi. Co więcej, jeszcze ważna jest specyfika urządzeń, na jakich się pracuje, czy też mikroorganizmów, które są wykorzystywane w laboratoriach

Szkolenia - najważniejsza kwestia

Innymi słowy, trzeba dokładnie zapoznać się z tymi dokumentami i koniecznie wcielić je w życie. W jaki sposób? Otóż oczywiście można je po prostu przeczytać, jednak w zasadzie tylko zmarnujemy wiele czasu. Lepiej wybrać się na kursy, takie jak szkolenia ISO 13485, szkolenia laboratorium czy też walidacja szkolenia.

Na nich zostaną bardzo dokładnie omówione poszczególne wszelkie normy, których trzeba przestrzegać. Pamiętajmy też, że najważniejsza jest umiejętna ocena bezpieczeństwa kosmetyków! Do tego też są oczywiście odpowiednie szkolenia - powinni zainwestować w nie przede wszystkim kierownicy laboratoriów oraz osoby zarządzające produkcją.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.