Jakich zasad należy przestrzegać będąc dostawcą?

Dostawca to wbrew powszechnym mniemaniom bardzo ważny i odpowiedzialny zawód, którego przedstawiciele muszą wykazać się pewną wiedzą związaną przede wszystkim z regułami dotyczącymi handlu i transportu. Warto jednak w tym momencie napomknąć, że dostawa niekoniecznie odnosi się do kierowcy dostawy.

25 marca 2020
zdjęcie - Jakich zasad należy przestrzegać będąc dostawcą?

Jakich zasad należy przestrzegać będąc dostawcą?

Dostawca to wbrew powszechnym mniemaniom bardzo ważny i odpowiedzialny zawód, którego przedstawiciele muszą wykazać się pewną wiedzą związaną przede wszystkim z regułami dotyczącymi handlu i transportu. Warto jednak w tym momencie napomknąć, że dostawa niekoniecznie odnosi się do kierowcy dostawy. Jednak wiedza konieczna dla dostawcy, będzie również bardzo przydatna dla kierowcy, zatem warto się z tym zapoznać.

Szkolenia dla dostawcy

Czego musi się dowiedzieć dostawca? Przede wszystkim musi on koniecznie znać system Intrastat. Co to w zasadzie jest? Otóż Intrastat jest to pewien rodzaj systematyki prowadzonej w handlu międzynarodowym.

Każdy dostawca musi w związku z tym obowiązkowo odbyć Intrastat aktualności i zmiany szkolenie. Następnie trzeba wziąć pod uwagę konieczność przewodu substancji niebezpiecznych. Tu z kolei konieczna jest wiedza na temat ADR 2019, czyli konwencji dotyczącej przewozu ładunków niebezpiecznych.

Są tam wyszczególnione wszelkie określenia różnych substancji, sposoby, w jaki mogą być one przewożone itp. Dalej jeszcze, zainwestować trzeba w szkolenie incoterms. Incoterms z kolei międzynarodowe reguły handlu. Teoretycznie ich stosowanie jest fakultatywne, czyli nieobowiązkowe, jednak w praktyce wszyscy uznani przedsiębiorcy z nich korzystają.

No dobrze, ale skoro są to różne normy i konwencje odnoszące się do poziomu międzynarodowego, to czy dostawca, który działa na terenie jednego kraju musi je znać? Tak, bowiem to, że są międzynarodowe oznacza, że różne państwa przyjęły te same normy i oznaczenia, a nie że obowiązują one tylko na granicy.

Zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie- ważna inwestycja dla dostawcy

Warto jeszcze dodać, że dostawca powinien również zainteresować się szkoleniem z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw. Co daje takie szkolenie? Otóż na pewno pomaga w zrozumieniu wszelkich niebezpieczeństw, które mogą być potencjalnie związane jakoś z dostawami oraz pokazuje sposoby na to, aby tego uniknąć. Oczywiście zwiększa to zyski.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.