Jakie są najczęstsze przejawy mobbingu?

Obecnie mobbing jest coraz bardziej powszechny i bardzo często występujące w wielu zakładach pracy. Zjawisko to przynosi wiele negatywnych skutków, zarówno dla firm jak i dla ofiar. W celu sprawnego funkcjonowania każdej organizacji niezbędne są szkolenia podatkowe, szkolenia z rekrutacji oraz szkolenie prawo pracy.

Gamma - Jakie są najczęstsze przejawy mobbingu?


Jakie są najczęstsze przejawy mobbingu?

Obecnie mobbing jest coraz bardziej powszechny i bardzo często występujące w wielu zakładach pracy. Zjawisko to przynosi wiele negatywnych skutków, zarówno dla firm jak i dla ofiar. W celu sprawnego funkcjonowania każdej organizacji niezbędne są szkolenia podatkowe, szkolenia z rekrutacji oraz szkolenie prawo pracy.

Jakie są skutki mobbingu dla firmy?

Mobbing to niekorzystne zjawisko, które może przybierać specyficzne formy zależne od specyfiki pracy danej firmy oraz charakteru oraz jakości potencjału ludzkiego. Właściciele firm w których dochodzi do mobbingu powinni się liczyć z tym, że załamany pracownik może pójść na zwolnienie chorobowe lub znacznie spadnie jego efektywność w pracy. Pojawienie się u pracowników syndromu bezradności, może też być przyczyną popełniania w czasie pracy wielu co wpływa niekorzystnie na realizację priorytetowych celów firmy.

Jakie są skutki mobbingu dla pracownika?

Długotrwały mobbing wywiera również niszczycielski wpływ na osoby dotknięte. Niszczy on nie tylko kontakty zawodowe ofiary lecz także jego pozycję w środowisku pracy. Ponadto bardzo często nieprzyjemna sytuacja w pracy wpływa negatywnie na stosunki rodzinne oraz życie towarzyskie.

Profesjonalne szkolenie prawo pracy oraz szkolenia z rekrutacji i szkolenia podatkowe

Posiadanie wykwalifikowanej kadry pracowników pozwala każdej firmie na sprawne prosperowanie oraz odnoszenie znacznych korzyści finansowych. Z tego też powodu coraz więcej pracodawców zgodnie z potrzebami firmy organizuje profesjonalne szkolenie prawo pracy czy też szkolenia z rekrutacji orazszkolenia podatkowe.

Obowiązujące w naszym kraju przepisy prawa pracy kojarzą się powszechnie z ochroną interesu pracowników, niemniej są one również istotne z punktu widzenia pracodawców. Nieprzestrzeganie prawa wiąże się bowiem z poważnymi konsekwencjami, począwszy od finansowych, aż po odpowiedzialność karną.

W sporach na linii pracownik – pracodawca bardzo często jest pokrzywdzony nie tylko pracownik lecz także pracodawca. Doskonała znajomość prawa oraz umiejętność jego wykorzystania w konkretnej sytuacji pozwala uczciwym pracodawcom zastosować względem nielojalnych pracowników adekwatne do sytuacji rozwiązania.

Szkolenie prawo pracy - jakie są korzyści?

Szkolenie prawo pracy pozwala nabyć niezbędną wiedzę dotyczącą zatrudnienia pracowników, zagadnień kadrowo-płacowych oraz ubezpieczeń pracowników. Wśród wielu korzyści płynących z takiego szkolenia można wymienić:

  • korzyści finansowe dla firmy – znając przepisy prawa pracy pracodawca ma szansę optymalizować strukturę zatrudnienia oraz ograniczyć zbędne wydatki.
  • bezpieczeństwo prawne – znajomość oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy pozwala firmom na uniknie ewentualnych konfliktów z pracownikami
  • doskonały wizerunek – szkolenia z prawa pracy przyczyniają się do budowy pozytywnego wizerunku firmy, jako uczciwego pracodawcy. Dobra opinia pracodawcy ma ogromne znaczenie podczas rekrutacji pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.