Jakie są najważniejsze założenia i obowiązki ustawy prawo energetyczne?

XXI wiek to czas, w którym energia ma coraz większe znaczenie – dokładniej zaś chodzi o kwestie optymalnego rozdysponowania. Z tego też powodu istniej w Polsce ustawa określana jako Prawo Energetyczne. Do czego ona tak w zasadzie się odnosi?

zdjęcie - (the_title())

Jakie są najważniejsze założenia i obowiązki ustawy prawo energetyczne?

XXI wiek to czas, w którym energia ma coraz większe znaczenie - dokładniej zaś chodzi o kwestie optymalnego rozdysponowania. Z tego też powodu istniej w Polsce ustawa określana jako Prawo Energetyczne. Do czego ona tak w zasadzie się odnosi?

Szkolenia z prawa energetycznego - najważniejsze informacje

Zanim jednak przejdziemy do tego, co dokładniej reguluje Prawo Energetyczne, to warto podkreślić, że zasadniczo inwestując w firmę, fabrykę, zakład produkcyjny itp, a już szczególnie - inwestując w odnawialne źródła energii absolutnie koniecznie i bezwarunkowo trzeba zapoznać się z zasadami Prawa Energetycznego.

Oczywiście można je po prostu przeczytać, niemniej w ten sposób wielu informacji nie uda nam się zdobyć. Trzeba bowiem jeszcze mieć wiedzę odnośnie tego, jak w zasadzie wygląda zastosowanie tego prawa w praktyce, jakie kruczki prawne można wykorzystać, jakie zaś mogą nam dość poważnie grozić. Z tego też powodu konieczna jest inwestycja w szkolenie prawo energetyczne oraz bardzo mocno powiązane zagadnienie - szkolenie służebność przesyłu.

Prawo Energetyczne - najważniejsze fakty

Co trzeba takiego szczególnego w zasadzie wiedzieć o tym prawie? Otóż odnosi się ono w dość szeroki sposób do wszelkich kwestii związanych z energetyką. Określone są tutaj zasady dostarczenia paliw i energii - tu ostatnio zaszły zaś pewne zmiany, z którymi trzeba się zapoznać. Dalej Prawo to także reguluje informacje związane z ogólną polityką energetyczną państwa. Między innymi tutaj możemy znaleźć informacje, że energetyka polska stawia coraz bardziej na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Niestety procent wykorzystania takiej energii ciągle jest dość nisko ustawiony. Do końca 2030 roku bowiem 15% energii ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. W porównaniu do innych państw Unii jest to ciągle mało, bo one poprzeczkę ustawiły już na 20%. Dalej Prawo to także określa kompetencje i zadania Urzędu Energetyki oraz odnosi się do wszelkiego rodzaju opłat oraz kwestii związanych z przesyłem energii i służebnością przemysłu w tym zakresie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.