Jakie są strategie zarządzania łańcuchem dostaw?

Strategiczne zarządzanie łańcuchem dostaw powinno być podstawą nowoczesnych firm transportowych i spedycyjnych. Podejście to wymaga zmiany spojrzenia na łańcuch dostaw i jego poszczególne elementy.

17 czerwca 2019
zdjęcie - Jakie są strategie zarządzania łańcuchem dostaw?

Jakie są strategie zarządzania łańcuchem dostaw?

Strategiczne zarządzanie łańcuchem dostaw powinno być podstawą nowoczesnych firm transportowych i spedycyjnych. Podejście to wymaga zmiany spojrzenia na łańcuch dostaw i jego poszczególne elementy.

W konsekwencji ma to pozwolić na takie skonfigurowanie tego procesu, aby możliwe było dzięki niemu osiągnięcie strategicznych celów przedsiębiorstwa, do których zalicza się strategię operacyjną, strategię związaną z outsourcingiem, strategię dotyczącą kanałów dystrybucji, strategię obsługi klienta oraz sieć aktywów, a także osiągnięcie szeregu dodatkowych korzyści. Zmiana spojrzenia na łańcuch dostaw konieczna jest na każdym szczeblu zarządzania transportem i logistyką w danym przedsiębiorstwie, w czym pomocne okazać się mogą specjalistyczne szkolenia.

Zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie

Dla osób znajdujących się na stanowisku dyrektora, kierownika albo specjalisty ds. logistyki, menadżerów, analityków i strategów zajmujących się łańcuchami dostaw, a także kierowników, specjalistów i planistów poszczególnych odcinków zarządzania logistyką przedsiębiorstwa polecane jest szkolenie z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw. Dodatkowe szkolenia polecane są na przykład w przypadku handlu wyrobami akcyzowymi (prawo celne szkolenie) czy transportu materiałów niebezpiecznych (szkolenie adr).

W programie kursu znaleźć się powinny zagadnienia związane z ogólną koncepcją zarządzania łańcuchem dostaw; zarządzaniem łańcuchem dostaw w praktyce; logistyką stanowiącą podstawę procesu; budowaniem relacji z wszelkimi partnerami w łańcuchu dostaw; obsługą klienta; realizacją przepływu materiałowego i inne.

Osoby, które wezmą udział w tego typu szkoleniu powinny poznać i zrozumieć podstawowe zasady funkcjonowania nowoczesnych łańcuchów dostaw, potrafić oszacować rzeczywiste koszty logistyki i zidentyfikować różnego rodzaju konflikty ma każdym etapie tego procesu, zrozumieć istotę przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi podmiotami czy być w stanie przeanalizować i ocenić dotychczasowe metody współpracy z odbiorcami i dostawcami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.