Jakie szkolenia dla pracowników zajmujących się logistyką?

Logistyka – to zadanie dla osób o chłodnym i analitycznym umyśle. Dlaczego? W końcu logistyka zajmuje się planowaniem, zarządzaniem łańcuchem dostaw. Wszystko musi tu być dokładnie obliczone tak, aby jak najbardziej zminimalizować straty oraz powiększyć zyski firmy.

zdjęcie - Jakie szkolenia dla pracowników zajmujących się logistyką?

Jakie szkolenia dla pracowników zajmujących się logistyką?

Logistyka - to zadanie dla osób o chłodnym i analitycznym umyśle. Dlaczego? W końcu logistyka zajmuje się planowaniem, zarządzaniem łańcuchem dostaw. Wszystko musi tu być dokładnie obliczone tak, aby jak najbardziej zminimalizować straty oraz powiększyć zyski firmy. Jest to niewątpliwie praca odpowiedzialna, wymagająca szerokiej wiedzy i pewnych umiejętności. Jeśli je nabędziemy - zarobki będą naprawdę dobre, a praca ciekawa.

Szkolenia w zakresie logistyki? Doskonały pomysł!

Warto zatem zainteresować się różnymi szkoleniami poruszającymi zagadnienie, jakim jest zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie. Wiele osób jednakże nie decyduje się na takie kursy, ponieważ wychodzi z założenia, że wiedza zdobyta na studiach i w praktyce wystarcza - to jest bardzo duży błąd.

Każdy pracownik, niezależnie w jakiej branży powinien się doszkalać, chociażby z uwagi na następujący ostatnio dynamiczny rozwój w praktycznie każdym aspekcie pracy i życia. Jakie zatem szkolenia dla pracowników zajmujących się logistyką będą im przydatne i przyczynią się do wzrostu kwalifikacji?

Zarządzanie ryzykiem szkolenie

Przede wszystkim będzie to szkolenie zarządzanie ryzykiem. Pamiętajmy, że transport towarów zawsze obarczony jest pewną możliwością utraty/ wypadku itp. Słowem obarczony jest ryzykiem. Nie należy od tego uciekać wybierając pozornie najbezpieczniejsze opcje - lepiej jest dzięki szkoleniu umieć dobrze obliczać rachunki zysków i strat, odpowiednio ważyć je na szali, odważni decydować i czasem - podejmować ryzyko.

Szkolenie utrata ładunku

Skoro już mowa o stracie, to nie sposób nie wspomnieć o możliwości utraty ładunku. Generalnie rzecz ujmując, odpowiedzialność spada wówczas na przewoźnika. Co jednak, jeśli tym przewoźnikiem jesteśmy my? Albo jeśli przewoźnik próbuje zdjąć z siebie odpowiedzialność powołując się np. na niedostateczne zabezpieczenie towaru z naszej strony? Warto wiedzieć, jak przygotować wszystko tak, aby nasza odpowiedzialność była bez mała zerowa.

Pozostałe szkolenia

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w zakresie logistyki dużo także zależy od umiejętności planowania oraz dogadywania się z pracownikami i klientami a także kontrahentami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.