Korzyści ze szkoleń z czasu pracy kierowców

Odpowiednio dobrane szkolenia mają ogromny wpływ na działanie firm jak również na rozwój zatrudnionych w nim osób. Jeżeli są tematycznie związane z działalnością firmy, pozwalają na bezproblemowe jej funkcjonowanie nawet w sytuacji gdy zmieniają się przepisy. Zagadnienia prawne bowiem na wielu szkoleniach często są stawiane na pierwszym miejscu. Szkolenie z czasu pracy kierowców to jedno z częściej organizowanych pod kątem szkolenia pracowników firm transportowych. 

   

  Odpowiednio dobrane szkolenia mają ogromny wpływ na działanie firm jak również na rozwój zatrudnionych w nim osób. Jeżeli są tematycznie związane z działalnością firmy, pozwalają na bezproblemowe jej funkcjonowanie nawet w sytuacji gdy zmieniają się przepisy.

  Zagadnienia prawne z ustawy o czasie pracy kierowców bowiem na wielu szkoleniach często są stawiane na pierwszym miejscu. Szkolenie z czasu pracy kierowców to jedno z częściej organizowanych pod kątem szkolenia pracowników firm transportowych. Większość kursantów stanowią kierowcy, jednakże uczestniczą w nich także osoby z działów księgowych czy finansowych, które zajmują się właściwym rozliczaniem czasu pracy kierowców.

  W czasie trwania tego typu szkoleń uczestnicy zapoznają się z przepisami, które tą kwestię regulują nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami, w szczególności zaś z przepisami unijnymi. Dla kierowców znajomość prawnych podstaw jest istotna, gdyż dzięki temu mogą uniknąć mandatów lub nawet problemów z odebraniem uprawnień ze względu na popełnione podczas jazdy błędy. Zgodnie z przepisami samochody muszą być bowiem wyposażone w tachografy, które rejestrują trasę, prędkość jak również czas odpoczynku.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Proces reklamacyjny i dochodzenie odszkodowań za utratę ładunku oraz reklamacja szkód w międzynarodowych prawie przewozowym to fundamenty szkolenia z Procesu reklamacyjnego. Serdecznie zapraszamy!

  Uczestnicy tego szkolenia interesują się również następującymi obszarami szkoleniowymi:

  W czasie szkoleń z czasu pracy kierowców mają oni także bardzo wiele zajęć praktycznych. Te dotyczą zagadnień związanych między innymi z obsługą tachografów, tak samo cyfrowych jak też analogowych. Ponadto sporą część szkoleń poświęca się także kwestii właściwego ewidencjonowania czasu pracy, co jest często podstawą do rozliczeń pensji kierowcy.

  Odpowiednie szkolenie zapewnia kierowcom wiedzę której potrzebują, firmie zaś zapewnia rozwój i możliwość spokojnego realizowania usług. Dobrze wyszkolony kierowca znając przepisy nie naraża się na sytuacje, które mogą być powodem kontroli jak też nawet spowodować dłuższy postój w trasie. Dla firmy każdy niespodziewany przestój pociąga za sobą dodatkowe koszty, dlatego też wiele z nich bardzo chętnie korzysta z różnego rodzaju szkoleń. Dzięki temu jest pewność, że wszyscy pracownicy doskonale będą znali zakres swoich obowiązków.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.