Inne strony: GAMMA DISCOVER

Logistyka sytuacji kryzysowych

Logistyka ma bardzo wiele odmian mniej lub bardziej znanych szerszemu społeczeństwu. Tą mniej znaną z całą pewnością jest logistyka sytuacji kryzysowych, będąca mieszaniną cech pochodzących po części z logistyki cywilnej i nieco wojskowej.

zdjęcie - Logistyka sytuacji kryzysowych

Logistyka sytuacji kryzysowych


Nastawiona jest przede wszystkim na zapewnieniu poszkodowanym w różnych sytuacjach bezpieczeństwa tak, by ich życiu i zdrowiu już nic nie zagrażało.

W takim przypadku niebagatelną rolę odgrywa zarządzanie kryzysowe, które niemal w każdej sytuacji wiąże się z zaistnieniem szczególnych warunków, dlatego warto wziąć pod uwagę, że mogą one mieć bardzo duży, nie zawsze korzystny wpływ na wszelkie przedsięwzięcia logistyczne.

Takimi szczególnymi warunkami są:
  • ogromna presja czasu
  • błędy systemu łączności które prowadzą do zakłócenia przepływu danych tym samym utrudniając podjęcie właściwej decyzji
  • zdarzenia losowe, ciężkie lub wręcz niemożliwe do przewidzenia
  • zbyt duże zaangażowanie środków masowego przekazu
  • negatywna opinia otoczenia
  • zewnętrzna interwencja w rozwój wydarzeń
  • zadania wynikające z ustaw o stanach nadzwyczajnych: o stanie wyjątkowym, o stanie klęski żywiołowej, o stanie wojny
  • ograniczone środki i możliwości.

Nie da się ukryć, że logistyka w sytuacjach kryzysowych dotyczy bardzo obszernej problematyki. W jej ogromny zakres wchodzą również zabezpieczenia logistyczne podmiotów, czyli osób wchodzących w skład ekip ratowniczych, jednostek ratujących ludzkie życie lub instytucji.

Jedną z wielu funkcji tej dziedziny logistyki jest także płynna koordynacja przepływów niezbędnego zaopatrzenia, usług logistycznych i medycznych, niezwykle trudna do prawidłowego wykonania, bowiem przebiegająca pod ogromną presją czasu i odpowiedzialnością ratowników za zdrowie i życie ludzkie.

W sytuacjach kryzysowych logistyka opiera się na organizacji niezbędnych osób, zasobów materialnych i informacji wpierających wszystkie działania ratownicze. Wszystkie działania z tym związane muszą odbywać się we właściwym miejscu u czasie, przy jak najmniejszym ryzyku wystąpienia zagrożeń i skutków jakie ze sobą niosą.


Szkolenia eksperckie to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i trenerskim. Do każdego szkolenia przygotowywane są autorskie materiały i liczne ćwiczenia. Zobacz z zakresu naszych szkoleń eksperckich: Wybierz nasze szkolenia.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
ANALIZA DANYCH ZA POMOCĄ TABEL PRZESTAWNYCH
PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE APLIKACJI MS EXCEL
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Szkolenie z właściwego, czyli bezpiecznego załadunku pojazdów powinien odbyć każdy, kto na co dzień zawodowo zajmuje się przewozem towarów.
Terminem pojazd nienormatywny określa się jeden lub grupę pojazdów których naciski osi (wraz z ładunkiem lub bez niego) są nawet nieznacznie większe od dopuszczalnych, przewidzianych w przepisach o drogach publicznych, lub którego wymiary/rzeczywista masa całkowita są większe od dopuszczalnych, przewidzianych w przepisach niniejszej ustawy.
Wszystkie czynności jakie związane są z pracą przewoźnika dość szczegółowo określone są polskimi przepisami prawa.
Transport ładunków niebezpiecznych wymaga wielkiej ostrożności i perfekcyjnego, niemal bezbłędnego przygotowania. Firmy które decydują się oferować klientom taki właśnie rodzaj transportu zanim podejmą jakiekolwiek działania spełnić muszą szereg dość restrykcyjnych wymagań, które wynikają z odpowiednich regulacji prawnych.
Dzięki odbyciu szkolenie z transportu i spedycji zarówno krajowej jak i tej międzynarodowej uczestnicy będą mogli nie tylko pogłębić swoją wiedzę o nowe nieznane im być może zagadnienia, ale również uporządkować te zdobytą do tej pory.
Obecny artykuł
Logistyka sytuacji kryzysowych

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.