Nowelizacja specustawy drogowej

Specustawa drogowa określa zasady i warunki przygotowania inwestycji z zakresu dróg w Polsce. Ona dróg ekspresowych, krajowych, powiatowych, gminnych i wojewódzkich. Upraszcza również procedury administracyjne w celu przyspieszenia realizacji poszczególnych inwestycji.

Gamma - Nowelizacja specustawy drogowej


Nowelizacja specustawy drogowej

Specustawa drogowa określa zasady i warunki przygotowania inwestycji z zakresu dróg w Polsce. Ona dróg ekspresowych, krajowych, powiatowych, gminnych i wojewódzkich. Upraszcza również procedury administracyjne w celu przyspieszenia realizacji poszczególnych inwestycji. Zdarza się również że w wyniku prowadzonej inwestycji, konieczne jest wywłaszczenie.

Na mocy tej ustawy organy mają 30 dni na wydanie decyzji ustalającej wysokość odszkodowania. Ma to za zadanie przyśpieszyć nie tylko realizację inwestycji drogowych ale usprawnić i ułatwić życie osobom wywłaszczony w trakcie takich inwestycji. Specustawa drogowa mam zadanie zwiększyć sieć drogową w Polsce oraz ułatwić planowanie nowych inwestycji. Wraz z inwestycjami drogowymi, podąża organizacja ruchu drogowego.

Jest to nic innego jak planowanie trasy i ułożenia dróg, w taki sposób aby działały efektywnie, nie powodowały korków ani zakłóceń w tranzycie. Jest to dość trudna sztuka która wymaga dużej wiedzy. Bywa tak, pracownicy odpowiedzialni za ruch drogowy nie do końca posiadają taką wiedzę.

Warto wtedy skorzystać z organizacja ruchu szkolenie. Na takim szkoleniu pracownicy poznają wszelkie zagadnienia prawne, sposoby ułożenia dróg, geometrię dróg czy zakres pojazdów jaki może po takiej drodze się poruszać. Ważne jest również odpowiednie ułożenie znaków poziomych i pionowych oraz wprowadzenie ograniczeń w odpowiednich miejscach. Organizacja ruchu szkolenie przygotuje zainteresowane osoby do projektowania dróg o różnym przeznaczeniu i gabarytach. W czasie takiego szkolenia specustawa drogowa i jej zagadnienia są również bardzo dogłębnie poruszane.

Szkolenia zamówienia publiczne to również kwestia bardzo ważna jeśli chodzi o infrastrukturę drogową. To te osoby odpowiadają za przyjmowanie zgłoszeń związanych z remontami. Szkolenia zamówienia publiczne to szeroki zakres wiedzy merytorycznej i praktycznej bez której żadna osoba nie będzie pracować skutecznie. Specustawa drogowa to dokument którego należy przestrzegać i o którym jest mowa na organizacja ruchu szkolenie czy szkolenia zamówienia publiczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.