Inne strony: GAMMA DISCOVER

Prawo celne, a import i eksport w obrocie towarów w Unii Europejskiej

Odpowiedzialność w firmie za zorganizowanie całego procesu transportowego pod względem logistycznym wiąże się ze znajomością obowiązujących i zaktualizowanych przepisów również w zakresie, który obejmuje prawo celne.

zdjęcie - Prawo celne, a import i eksport w obrocie towarów w Unii Europejskiej

Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania


Umiejętne poszukiwanie właściwych rozwiązań oraz realizowanie importu, eksportu towarów może znacznie przyczynić się do zminimalizowania kosztów przedsiębiorstwa, a także zwiększenia osiąganego zysku.

Wspomniane prawo w wewnątrzwspólnotowym obrocie towarowym musi opierać się nie tylko na teoretycznej wiedzy, ale również na jej praktycznym przełożeniu w kontekście handlowej działalności firmy.

Skorzystanie w tym celu z odpowiedniego szkolenia ułatwi u usprawni obrót towarami w Unii Europejskiej.

Prezentowany kurs wiąże się przede wszystkim z poznaniem obowiązującego procederu obsługi celnej podmiotów gospodarczych znajdujących się na terenie wspomnianej wspólnoty pod względem obligatoryjnych przepisów oraz ich praktycznego zastosowania.

Daje również szerokie pojęcie w zakresie nowoczesnych metod elektronicznego rozliczenia podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem obsługi zgłoszeń przez systemy celne CELINA oraz CES.

Kurs przybliża ponadto praktyczne wskazówki optymalizowania kosztów firmowych przez umiejętne posługiwanie się procedurami składowania celnego, odpraw czasowych, jak również uszlachetniania czynnego i biernego.

Ważnym elementem całego szkolenia jest także zapoznanie się z obowiązującymi nowelizacjami z zakresu ustawy o Służbie Celnej, Unijnego Kodeksu Celnego, jak i obligatoryjnych zmian prawnych celno- podatkowych.

Osoba na stanowisku logistyka musi kierować się znajomością przepisów oraz dokumentacją i pozwoleniami w świetle prawa.

Prawidłowo skomponowany program szkoleniowy uwzględnia merytoryczną dyskusję na temat prawa wspólnotowego oraz obrotu towarami w Unii Europejskiej, ułatwia stosowanie tychże procedur, wyjaśnia ich znaczenie dla ogólnego bezpieczeństwa krajowego, jak i w kontekście przedsiębiorstwa.

Szkolenie umożliwia poznanie prawa i przełożenie tej wiedzy na kompleksową działalność handlową każdej firmy.

Szkolenia eksperckie to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i trenerskim, ciekawe szkolenia oparte na najnowszych zmianach w prawie w formule szkoleń otwartych jak i zamkniętych. Do każdego szkolenia przygotowywane są autorskie materiały i liczne ćwiczenia. Zobacz z zakresu naszych szkoleń eksperckich: Wybierz nasze szkolenia.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Zarządzanie magazynem
Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Tempo zachodzących w ówczesnym świecie zmian jest tak szybkie, iż umiejętność nadążania za nimi oraz aktualizowania swojej wiedzy stanowi element istotnej z punktu widzenia firmy przewagi konkurencyjnej.
Prawidłowy przepływ towarowy wewnątrz przedsiębiorstwa stanowi kluczowy element logistycznej działalności firmy, który pozwala na realizowanie założonych celów statutowych i sprzedażowych.
Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie przyczynia się do poszerzenia wiedzy użytkowników kursu oraz do jej praktycznego zastosowania w wykonywanej pracy.
Z ochroną danych osobowych spotykamy się praktycznie każdego dnia. Prawdą jednak jest to, że prawie nikt nie wie, o czym tak naprawdę mówi ustawa o ochronie danych osobowych. Warto zatem zapoznać się z nią i mieć w pamięci przynajmniej te najważniejsze założenia i regulacje.
Z pewnością skrót GIODO większości osób brzmi obco. Tymczasem używa się go bardzo często w odniesieniu do ochrony danych osobowych. Otóż GIODO to tak naprawdę Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, a więc organ, który zajmuje się sprawami związanymi z ochroną danych osobowych.
Obecny artykuł
Prawo celne, a import i eksport w obrocie towarów w Unii Europejskiej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.