Procedury, których bezwzględnie należy przestrzegać w laboratorium.

Praca w laboratorium jest wyjątkowym zajęcie, które wymaga szczególnie szerokiej wiedzy oraz uwagi. Osoby zatrudnione w takich miejscach muszą zadbać nie tylko o wykonanie powierzonych im zadań, ale również o zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz osobom trzecim.

zdjęcie - (the_title())

Procedury, których bezwzględnie należy przestrzegać w laboratorium.

Praca w laboratorium jest wyjątkowym zajęcie, które wymaga szczególnie szerokiej wiedzy oraz uwagi. Osoby zatrudnione w takich miejscach muszą zadbać nie tylko o wykonanie powierzonych im zadań, ale również o zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz osobom trzecim. Należy przestrzegać wiele zasad, które często utrudniają codzienną pracę, jednak są kluczowe w zachowaniu odpowiednich warunków w laboratorium.

Właśnie z tego powodu każda osoba zatrudniona na stanowisko laboranta powinna przejść dodatkowe kursy, które dostarczą im specjalistycznej wiedzy na temat zachowania w miejscu pracy. Do kursów tych należy między innymi szkolenia laboratorium. W trakcie takich wydarzeń przekazywana jest podstawowa wiedza na temat zachowania w laboratorium.

W związku z licznymi protokołami oraz dokumentami jakie należy wypełniać w trakcie wykonywania swoich zadań w laboratorium osoby nowo zatrudnione powinny ukończyć walidacja szkolenia. Dzięki temu dowiedzą się dokładnie w jaki sposób składać poszczególne dokumenty oraz jak wykonywać kolejne etapy protokołów. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest to szczegółowo kontrolowane przez audytorów.

Osoby na wyższych stanowiskach powinny ukończyć dodatkowo szkolenia iso 13485. Znajdą tam informacje na temat zarządzania jakością sprzętów medycznych. Kontrola sprzętów jest zadaniem osób bardziej doświadczonych, jednak w związku z często wprowadzanymi zmianami muszą one okresowo aktualizować swoją wiedzę. Dzięki temu całe laboratorium będzie pracowało zgodnie z ogólnymi zasadami.

Ze względu na rodzaj wykonywanej tam pracy oraz jej istotności bardzo ważne jest ujednolicenie poszczególnych prac. Dzięki temu pracownicy będą zawsze bezpieczni, a wykonywane przez nich badania oraz próby będą zgodne z wytycznymi i miarodajne.

Dokształcanie pracowników na temat panujących w naszym kraju zasad jest ważne, ponieważ może to zabezpieczyć laboratorium przez niespodziewanymi, negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z popełnianych przez nich błędów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.