Ryzyko w zarządzaniu firmą – w transporcie i w logistyce

Ryzyko – ono jest obecne w praktycznie każdej naszej decyzji i w każdej działalności firmy czy przedsiębiorstwa. Nie mowa tu oczywiście o bardzo dużym ryzyku związanym z naprawdę sporymi wydatkami itp.

zdjęcie - Ryzyko w zarządzaniu firmą – w transporcie i w logistyce

Ryzyko w zarządzaniu firmą - w transporcie i w logistyce

Ryzyko - ono jest obecne w praktycznie każdej naszej decyzji i w każdej działalności firmy czy przedsiębiorstwa. Nie mowa tu oczywiście o bardzo dużym ryzyku związanym z naprawdę sporymi wydatkami itp.

Ryzyko podejmujemy tak naprawdę cały czas prowadząc własną firmę czy przedsiębiorstwo. Aby jednak podejmować trafne decyzje, prowadzące do sukcesu, trzeba umieć naprawdę dobrze ważyć takie ryzyko i znaleźć pewny złoty środek.

Szkolenie zarządzanie ryzykiem - absolutna konieczność

Zdecydowanie zatem warto zainwestować w szkolenie z zakresu zarządzania ryzykiem, szczególnie jeśli naprawdę chcemy rozwijać naszą firmę. Na takim szkoleniu dowiemy się przede wszystkim, jak podejmować trafne decyzje, poznamy techniki, które znacząco będą ułatwiać wszelkie trudne wybory. Co więcej dowiemy się również, jak odrzucić lęk przed porażką wówczas, kiedy jest on zupełnie nie uzasadniony.

Ryzyko w transporcie

Trzeba jeszcze tu dodać, że pewne ryzyko kryje się zawsze w transporcie, szczególnie zaś będzie nim utrata ładunku. Teoretycznie rzecz ujmując, za bezpieczeństwo naszego ładunku odpowiada przewoźnik, niemniej jednak istnieje szereg różnych warunków, które znacząco to zmieniają. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że czasem to sami dla siebie jesteśmy przewoźnikami. Słowem- należy wiedzieć, jakie można spotkać ryzyko w transporcie i jak sobie z nim radzić.

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie

Ostatnie szkolenie, o którym trzeba tu koniecznie wspomnieć, to szkolenie z logistyki. O co konkretniej będzie tu chodziło? Otóż logistyka jest niezwykle ważnym procesem w praktycznie każdym przedsiębiorstwie. Bez niej nie jesteśmy w stanie niczego zaplanować, a już na pewno nie transportu. Dlatego też trzeba odpowiednio umieć zarządzać procesami logistycznymi w transporcie.

Ponadto umiejętnie zaplanowany transport pomaga nam zaoszczędzić bardzo wiele czasu oraz pieniędzy. Podsumowując - tego naprawdę stanowczo warto się dobrze nauczyć, inaczej niestety możemy mieć spore ryzyko strat w firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.