Windykacja z nieruchomości

Dochodzenie roszczeń w ramach procesu windykacyjnego przebiera nierzadko różne formy. Tylko pozornie jest ono ograniczone do wysłania wezwania, skierowania sprawy do sądu i następnie do komornika. Prawidłowo przeprowadzony proces windyakcyjny w ogóle nie dopuści do pojawienia się kwestii egzekucji komorniczej, gdyż dług zostanie spłacony wcześniej. Niemniej jednak należ mieć na uwadze, że pracownicy windykacji powinni przechodzić szkolenia podnoszące ich kompetencje nie tylko w zakresie negocjacji lub merytoryki prawnej. 


Dochodzenie roszczeń w ramach procesu windykacyjnego przebiera nierzadko różne formy. Tylko pozornie jest ono ograniczone do wysłania wezwania, skierowania sprawy do sądu i następnie do komornika.

Prawidłowo przeprowadzony proces windyakcyjny w ogóle nie dopuści do pojawienia się kwestii egzekucji komorniczej, gdyż dług zostanie spłacony wcześniej. Niemniej jednak należ mieć na uwadze, że pracownicy windykacji powinni przechodzić szkolenia podnoszące ich kompetencje nie tylko w zakresie negocjacji lub merytoryki prawnej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

Trzeba brać pod uwagę także takie zdolności, które wykraczają poza działania czysto windykacyjne. Mowa tu między innymi o prawie jazdy, skutecznej sztuce wywierania wpływu czy w końcu wyceny nieruchomości. Są to działania, które mają na celu przede wszystkim takie prowadzenie działań, które będą skutkować zwrotem zadłużenia.

Szkolenia wycena nieruchomości to przede wszystkim nauka tego, jak prawidłowo określić wartość danej nieruchomości w kontekście jej przydatności dla procesu windykacyjnego. Egzekucja z nieruchomości jest bowiem często ostateczną bronią wobec niezdyscyplinowanych dłużników. Wizja utraty domu, mieszkania czy nawet działki pod miastem może być argumentem skutecznie przyśpieszającym spłatę zobowiązań.

Dobrze jest ponadto mieć na uwadze, że często windykatorzy pozyskują informację o posiadaniu przez dłużnik takiej lub innej nieruchomości jednak jej wartość pozostaje nieznana. Kierowanie takiej sprawy do egzekucji będzie wiązać się z poniesieniem przez wierzyciela kosztów związanych z oszacowaniem przez komornika wartości danego mieszkania, gruntu czy domu.

Tymczasem wyszkolony windykator, mający kompetencje wyceny nieruchomości będzie w stanie nie tylko ocenić daną nieruchomość ale także wykorzystać tę wiedzę w celu osiągnięcia oczekiwanego rezultatu. Działania takie będą pozbawione ryzyka poniesienie kosztów nieskutecznej egzekucji będą jednocześnie idealnym straszakiem na zatwardziałych dłużników, którzy często stanowią ogromną liczbę przypadków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.