Inne strony: GAMMA DISCOVER

Zmiany w prawie budowlanym od 2017

Nowości w prawie budowlanym, które weszły w życie w styczniu 2017 to niezwykle wiele zmian, które jednak w opinii wielu osób ułatwiają prowadzenie prac budowlanych. Zmiany wprowadzono w całym dokumencie, jednakże do najważniejszych zalicza się przede wszystkim to, które dotyczą pozwoleń na budowę.

zdjęcie - Zmiany w prawie budowlanym od 2017

Zmiany w prawie budowlanym od 2017


Po nowelizacji znacznie rozszerzył się katalog prac budowlanych które można realizować bez pozwoleń na budowę. Wcześniej nawet postawienie garażu czy altanki związane było z bieganiem po urzędach, załatwianiem pozwoleń czy zgłaszaniem chęci wykonania prac.

Obecnie bez pozwolenia można stawiać między innymi altanki czy garaże oraz pomieszczenia gospodarcze o powierzchni nie większej niż 35 mkw.

Tak samo ogród można urządzić bez problemu bowiem nie ma potrzeby uzyskiwania pozwolenia na wykonanie basenu czy oczka wodnego. Tutaj jednak ich powierzchnia nie może być większa niż 50 mkw. Ponadto w bardzo wielu przypadkach zamiast pozwolenia na budowę wystarczy jedynie zgłoszenie.

To oznacza mniejsze koszty nie ma bowiem potrzeby wykonywania wielu projektów jak również znacząco skraca czas. Obecnie bowiem, po wprowadzeniu zmian maksymalny czas na zgłaszanie uwag wynosi 21 dni.

To oznacza że jeżeli w tym czasie nie zostaną zgłoszone zastrzeżenia do planowanych prac, można je wykonywać bez problemu. Wcześniej ten okres wynosił 30 dni.

Znaczne ułatwienia zmiany wprowadzają także w kwestii remontów. Do tej wielu sytuacjach nawet remonty przeprowadzane wewnątrz budynków musiały być zgłaszane lub nawet konieczne było uzyskanie na ich przeprowadzenie pozwolenia.

Obecnie, jeżeli nie naruszają one elementów konstrukcyjnych oraz ścian zewnętrznych, nie trzeba nikogo pytać o zgodę na ich przeprowadzenie.

Oczywiście zmian jest o wiele więcej, dlatego też ci, którzy na co dzień pracują w branży budowlanej chcieliby jak najszybciej mieć możliwość pełnego zapoznania się z nimi wszystkimi.

Zamiast jednak samodzielnie studiować i starać się zrozumieć znowelizowane prawo budowlane szkolenie z tego zakresu może być o wiele lepszym rozwiązaniem.

Duża ilość firm, które zajmują się ich profesjonalną organizacją powoduje, że bez najmniejszych problemów można je znaleźć w najbliższej okolicy.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawnych: nieruchomości i budownictwo proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia abi, logistyka. Zapraszamy.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Ustawa o gospodarce nieruchomościami 2018
Istotne zmiany i kluczowe orzecznictwo
8 listopad 2018
Warszawa

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

W 2017 roku zostały wprowadzone pewne istotne zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy. Zapoznać się z nimi powinni zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Zmieniły się pewne istotne rzeczy, a informacje dotyczące nowych przepisów można znaleźć w różnych źródłach - chociażby takich, jak odpowiednie książki i internet.  
Zmiany w prawie pracy w Polsce w 2017 roku Rozpoczęcie się nowego roku często łączy się z wejściem w życie określonych rozwiązań prawnych. Wraz z zakończeniem się roku 2016 i rozpoczęciem się roku 2017 nastąpiły zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy.  
Jakie zmiany zaszły w prawie pracy w 2017 roku? Czas wejścia w życie nowych rozwiązań prawnych często pokrywa się z zakończeniem starego, i rozpoczęciem nowego roku.  
Z roku na rok obowiązujące prawa są modyfikowane, zmieniane i przekształcane. Prawo pracy nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Często momentem wejścia w życia nowych przepisów jest zakończenie się bieżącego roku i rozpoczęcie się kolejnego roku.
Nowy rok - czas zmian w prawie. Wraz z nadejściem nowego roku wiele się zmienia. Niektórzy z nas tworzą listy postanowień noworocznych, inni decydują się zupełnie zmienić swoje życie.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Zmiany w prawie budowlanym od 2017
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.