Test Gallupa

Każdy z nas posiada jakiś talent? Nie mowa tutaj o walucie, którą kiedyś operowano, lecz o umiejętnościach jakie posiadamy. Można więc powiedzieć, że ktoś ma talent do jakieś czynności np. do malowania, pisania, grania na instrumentach, czy też śpiewania. Podane przykłady są dość ogólne, lecz z pewnością pokazują sedno całej sprawy. Jednakże, czy kiedykolwiek zastanawialiście się czy i jak można określić czyiś talent? Pewien instytut im. Gallupa od ponad 40 lat prowadzi różnego rodzaju badania dotyczące talentów. 

zdjęcie - Test Gallupa
 
Każdy z nas posiada jakiś talent? Nie mowa tutaj o walucie, którą kiedyś operowano, lecz o umiejętnościach jakie posiadamy. Można więc powiedzieć, że ktoś ma talent do jakieś czynności np. do malowania, pisania, grania na instrumentach, czy też śpiewania. Podane przykłady są dość ogólne, lecz z pewnością pokazują sedno całej sprawy.

Jednakże, czy kiedykolwiek zastanawialiście się czy i jak można określić czyiś talent? Pewien instytut im. Gallupa od ponad 40 lat prowadzi różnego rodzaju badania dotyczące talentów.
 
Jego zadaniem jest ustalenie co wyróżnia nas na tle innych, a także jak można odkryć swoje talenty i wykorzystać je do bycia najlepszy. Owy instytut zdefiniował talent jako pewnego rodzaju wzorzec, który w sposób naturalny powtarza się w naszym zachowaniu. Mowa tutaj zarówno we wzorcu myślenia, odczuwania oraz zachowania, który może zostać przekuty w bardzo pożyteczną rzecz.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Aktualnie test Gallupa, bo tak został określony test mający za zadanie określenie naszych talentów posiada w sobie 34 różnego rodzaju cechy zwane właśnie talentami, które to zostały wyróżnione na ponad 150 różnego rodzaju rolach, jakie można wykonywać w życiu. Udowodniono, że te talenty, które są u nas najsilniejsze mają kluczowy wpływ na zachowanie danej osoby, oraz na zdobyte przez nią osiągnięcia.

Każdy człowiek posiada 5 głównych talentów (z pośród odkrytych 34). które to nie zmieniają się przez całe nasze życie. Stanowią one swego rodzaju naturalny potencjał do działania, pozwalający na osiąganie znakomitych efektów w danych dziedzinach życia.
 
Kwestia zależy od tego czy jesteśmy w stanie je odpowiednio wykorzystać. Wśród owych talentów możemy wymienić m. in. osiąganie, odnoszące się do dużego zapasu sił życiowych i chęci do działania, aktywator, czyli zdolność do realizacji zadań, elastyczność, analityk, organizator, pryncypialność czyli posiadanie pewnych fundamentalnych zasad niezmiennych dla danej osoby, dowodzenie, komunikatywność, rywalizacja, współzależność, empatia, czy też dyscyplina.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.