Agresja w pracy - jak sobie z nią radzić?

Każdy z nas doświadczył wielu sytuacji stresowych w miejscu pracy. Większość osób spotkała się z wyjątkowo trudnym klientem lub zdarzeniem, które wyprowadziło nas z równowagi. Ludzie radzą sobie z emocjami w różny sposób - niestety, część nie potrafi zapanować nad agresją. W przypadku sytuacji biznesowych nie dochodzi zwykle do bójek lub rękoczynów, jednak agresja słowna może prowadzić do równie poważnych konfliktów, a nawet zwolnień.

Asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów
2020-02-19
19 lutego 2020 -
2020-02-20
20 lutego 2020
Warszawa
Warszawa
Asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów
Umiejętność komunikowania się, stała się w dzisiejszym świecie towarem, za który gotów jestem płacić więcej, niż za jakikolwiek inny
Warsztat z podejścia talentowego w zespole z użyciem testów talentów Gallupa (Clifton Strengths)
2020-02-24
24 lutego 2020
2020-02-24
Warszawa
Warszawa
Warsztat z podejścia talentowego w zespole z użyciem testów talentów Gallupa (Clifton Strengths)
Poznaj swoje talenty, zrozum swoje działanie i zbuduj Twój system produktywności
 
Każdy z nas doświadczył wielu sytuacji stresowych w miejscu pracy. Większość osób spotkała się z wyjątkowo trudnym klientem lub zdarzeniem, które wyprowadziło nas z równowagi. Ludzie radzą sobie z emocjami w różny sposób - niestety, część nie potrafi zapanować nad agresją.

W przypadku sytuacji biznesowych nie dochodzi zwykle do bójek lub rękoczynów, jednak agresja słowna może prowadzić do równie poważnych konfliktów, a nawet zwolnień. Jak sobie więc z nią radzić?

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenie z wystąpień publicznych, efektywne zarządzanie czasem.
Oto cztery sposoby, które pomogą w uspokojeniu nerwów.
  •  Zaakceptuj sytuację. Niestety, stresowe zdarzenia będą się zdarzać bez względu na to, w jakiej branży czy organizacji pracujesz. Podstawą do poradzenia sobie z konkretną sytuacją jest zaakceptowanie swojej złości: masz prawo do emocji, nie masz jednak prawa do tego, by przejęły nad Tobą kontrolę.
  • Mów o swoich potrzebach i odczuciach. Wylanie złości w zaufanym towarzystwie jest najlepszą metodą na radzenie sobie z kotłującymi się emocjami. Jeśli powodem złości są sprawy wewnętrzne - spróbuj rozwiązać konflikt. Z pewnością druga strona ma podobne odczucia do Twoich.
  • Wizualizuj skutki. Często po wybuchu złości żałujemy swoich słów - przypomnij sobie, z pewnością kiedyś miałeś taką sytuację, w której powiedziałeś o jedno zdanie za dużo mimo, że kompletnie tego nie chciałeś. Warto więc wyobrazić sobie do czego mogą doprowadzić nasze słowa - do konfliktu z klientem, obrażenia czyiś uczuć, pogorszenia atmosfery w pracy lub zwolnienia.
  • Zadbaj o siebie. Jeśli stres i sytuacje konfliktowe są nieodłączną częścią Twojej pracy, powinieneś potrafić radzić sobie z emocjami. Dobrym sposobem na wylanie złości jest uczestniczenie w zajęciach sportowych lub po prostu porządny urlop.

Agresja zawsze jest obiektywnie zła - posiadanie różnych uczuć już nie. Warto o tym pamiętać i starać się, by zarówno nasi współpracownicy i szefostwo zdawało sobie sprawę z powodów, z których wynikają różne konflikty oraz umieć sobie z nimi poradzić w momencie, w którym to nerwy zaczynają mieć nad nami kontrolę.

Profesjonalny Asystent Biura Zarządu i Rady Nadzorczej
2020-03- 2
2 marca 2020 -
2020-03- 3
3 marca 2020
Warszawa
Warszawa
Profesjonalny Asystent Biura Zarządu i Rady Nadzorczej
Czyniąc rzeczy wielkie, zaczynaj od rzeczy drobnych
Szkolenia zamknięte: Efektywność osobista
Pozwalamy opuścić strefę komfortu w bezpieczny sposób i rozwinąć umiejętności

Szkolenia w tym obszarze eksplorują zarówno sferę zawodową jak i prywatną - w duchu life work  balanced. Moduły zaprojektowane są w taki sposób, aby uczestnicy budowali w sobie silną motywację do wprowadzenia zmiany i utrzymania jej na tyle długo by utrwaliła się na dobre. Zapraszamy - szkolenia z efektywności osobistej.

Już niedługo:
Akademia Excellent Manager Program (5 dni)
Zobacz szkolenia powiązane z tematem artykułu:
Asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów
19 lutego 2020 - 20 lutego 2020
Warszawa
Seek&Sale Training – jak zostać hunterem®
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd.
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Bycie dobrym słuchaczem jest zawsze w cenie - nie tylko w sytuacjach prywatnych, kiedy chcemy być dobrym małżonkiem, rodzicem i przyjacielem, ale również w trakcie wypełniania obowiązków służbowych. Od naszego zaangażowania w rozmowę zależeć może pomyślny przebieg transakcji, skutek negocjacji i nawiązywanie relacji ze współpracownikami. Słuchanie empatyczne jest rodzajem komunikacji, w którą się angażujemy całym sobą i staramy dojść do porozumienia z drugą stroną dialogu. Brzmi banalnie, prawda?
Autorytet musi posiadać wiele cech osobowości, ogromną wiedzę tematyczną oraz szereg kompetencji. Autorytet to lider i przywódca, osoba godna zaufana, z ogromnym doświadczeniem, które stawia go na miejscu specjalisty. Rolą autorytetu jest łączenie ludzi, przekazywanie im wiedzy i doświadczenia, bycie na szczycie pewnego zgrupowania, dla którego świeci przykładem. Z pewnością każdy szef chciałby być również autorytetem dla swoich pracowników - wielu jednak nie wie, jak się nim stać.
Poczucie wyższości posiada liczne synonimy, do których można zaliczyć m. in. ułomność, czy też przypadłość, słabość lub, niedoskonałość. Jest to swego rodzaju cecha psychiczna, która bardzo powiązana jest z dumą. W aspekcie życie codziennego jest ona często spotykana, niemniej jednak nie unikają jej także przedsiębiorstwa, a w szczególności osoby na wysokich stanowiskach, piastujących, jak i posiadających władzę.
Każde przedsiębiorstwo chce posiadać jak najlepiej wyszkolonych i jak najbardziej doświadczonych pracowników. W efekcie podejmuje się kroki dążące do pozyskania albo tak dobrych pracowników bezpośrednio z rynku, bądź też stara si e ich wyszkolić, wysyłając w ramach wykonywanych czynności na kursy lub szkolenia doszkalające. Niemniej jednak mało który pracownik zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważne dla pracodawcy jest określenie, czy dane szkolenie miała jakiś korzystny wpływ na pracownika. 
Ocena pracowników to bardzo ważny element każdego przedsiębiorstwa. Pozwala ona na sprawdzenie efektywności pracy jaką wykonuje nasz pracownik. Bardzo modnym wykorzystaniem jest stosowanie modelu 360 stopni. Aktualnie jest to jedna z najnowocześniejszych technik, która służy właśnie do oceniania pracowników. Jego cechą charakterystyczną jest to, że w momencie gdy dokonujemy oceny danego pracownika, on otrzymuje informację zwrotną na temat swojej pracy. Ponadto ogół informacji jest zbierany na podstawie opinii jakie udzielają poszczególne grupy pytanych osób. 
Obecny artykuł
Agresja w pracy - jak sobie z nią radzić?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl

Najbliższe terminy szkoleń związane z tym artykułem

Asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów
19 lutego 2020 -20 lutego 2020 Warszawa
Asertywność uczy jak postępować w zgodzie ze sobą - na poziomie technik postaw. Szkolenia z asertywności uczą technik rozwiązywania konfliktów i...
Warsztat z podejścia talentowego w zespole z użyciem testów talentów Gallupa (Clifton Strengths)
24 lutego 2020 Warszawa
Szkolenie ma za zadanie przeprowadzić przez proces poznania talentów, zrozumienia ich działania, zaplanowania ich rozwoju. Uczestnicy wyposażeni w...

Najpopularniejsze artykuły w tym dziale

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
FBLn
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.