Co motywuje pracownika do efektywnego działania?

Każde menedżer, lider czy szef boryka się podczas pracy z wieloma problemami. Jednym z nich jest, jak zmotywować pracownika do efektywnej pracy? W końcu wiadomo – wydajna praca oznacza szybki wzrost pozycji firmy na rynku oraz większe dochody… Aby rozwiązać powyższe zagadnienie warto przeczytać poniższy artykuł.

   

  Każde menedżer, lider czy szef boryka się podczas pracy z wieloma problemami. Jednym z nich jest, jak zmotywować pracownika do efektywnej pracy? W końcu wiadomo - wydajna praca oznacza szybki wzrost pozycji firmy na rynku oraz większe dochody... Aby rozwiązać powyższe zagadnienie warto przeczytać poniższy artykuł.

  Ogólne zasady motywacji

  Na sam początek warto powiedzieć kilka słów ogólnie o motywacji. Otóż przede wszystkim żaden pracownik nie będzie efektywnie pracował, jeśli nie będzie widział w tym jakiejś korzyści. Oczywiście możemy też iść w drugą stronę i powiedzieć, że pracownik będzie lepiej pracował, jeśli będzie bał się jakiejś kary. Wykazano jednak, że metoda marchewki i kija niespecjalnie daje duże efekty. Warto zatem zachęcić pracowników innymi metodami... Jakie zatem korzyści można im zaproponować?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Uznanie/ wyższe stanowisko

  Przede wszystkim można zaproponować pracownikowi nagrodę w postaci lepszego, bardziej odpowiedzialnego stanowiska. Warto jednakże pamiętać, że w przypadku drobnych, codziennych czynności dużo oznacza także wyrażenie swojego uznania. Dobrze jest zatem powiedzieć pracownikowi, że dobrze coś wykonał, że właśnie o to nam chodziło, że go cenimy.

  Budowanie przywiązania pracownika do firmy

  Warto także zadbać o to, aby pracownik czuł się w jakiś sposób związany z firmą - wówczas wszystkie zadania będzie on wykonywał sprawniej. Ponadto będzie traktował sprawy firmy jako własne. Dobrze jest zatem pamiętać o urodzinach pracownika, spytać czasem, jak się miewa jego rodzina, zrozumieć jego kłopoty, dać drobny upominek z okazji Świąt.

  Premia

  Oczywiście premia zawsze jest czynnikiem motywującym. Pamiętajmy jednak, że jej wysokość musi być starannie wyważona. Nie chcemy przecież, aby nasz zespół kłócił się między sobą o pieniądze...

  Wyjazd/ impreza

  Warto także skorzystać z oferty przeróżnych firm, które organizują wyjazdy motywacyjne, imprezy integracyjne itd. Pamiętajmy, że to nie tylko stanowi nagrodę dla pracowników, lecz również nam pozwala na poznanie go od innej strony...

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.