Czas wolny i sport – klucz do zwalczania stresu

Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest w dzisiejszych czasach szczególnie ważna. Żyjemy w ciągłym biegu, nieustannie gonią nas terminy, projekty, kolejne obowiązki. Nie mamy czasu na prawdziwy odpoczynek i relaks, czas wolny zlewa się z czasem pracy, a wszyscy płacimy za to taką samą cenę. Stres jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnej cywilizacji.

9 lipca 2018
zdjęcie - Czas wolny i sport – klucz do zwalczania stresu
 
Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest w dzisiejszych czasach szczególnie ważna. Żyjemy w ciągłym biegu, nieustannie gonią nas terminy, projekty, kolejne obowiązki. Nie mamy czasu na prawdziwy odpoczynek i relaks, czas wolny zlewa się z czasem pracy, a wszyscy płacimy za to taką samą cenę. Stres jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnej cywilizacji.

Nie wolno go bagatelizować, gdyż może on prowadzić do wielu chorób, w szczególności kardiologicznych, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze życie. Dlatego ze stresem należy walczyć. Pytanie jak? W końcu radzenie sobie ze stresem nie jest rzeczą łatwą. Ale czy aby na pewno?

Podstawowym sposobem przeciwdziałania stresowi jest umiejętny podział dnia na czas zawodowy i czas po pracy. Nie należy żyć pracą przez cały dzień. Nieustanne sprawdzanie służbowego maila, czy telefonu nie sprzyja odpowiedniemu wypoczynkowi. Bez wypoczynku spada zaś wydajność pracownika. Dlatego też należy zawsze wygospodarować czas tylko dla siebie, który poświęcimy odpoczynkowi i relaksowi. Zredukuje to stres, poprawi samopoczucie i zwiększy wydajność pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.

Zajrzyj również tutaj: flow, szkolenia dla firm warszawa.

Pomocne w zwalczaniu stresu może okazać się picie ziół. Specyfiki takie jak szyszki chmielu, melisa, czy lawenda ukoją nasze nerwy i będą pomocne przy lekkich stanach napięcia. W razie problemów ze snem pomogą nam również uspokoić rozbiegane myśli i zasnąć. Wraz z ziołami można stosować odpowiednie ćwiczenia oddechowe.

Kilka – kilkanaście kontrolowanych, powolnych i głębokich wdechów i wydechów również powinno kojąco wpłynąć na nasze nerwy. Dzieje się tak, ponieważ dostarczamy naszemu mózgowi, w sposób kontrolowany, zwiększoną ilość tlenu, co przekłada się na jego wydajniejszą pracę.

Aby lepiej radzić sobie ze stresem warto również zacząć uprawiać sport. Regularna aktywność fizyczna nie tylko poprawi nasz wygląd zewnętrzny, samopoczucie i kondycję fizyczną. Wpłynie również na nasze zdolności psychiczne, jak wiadomo – w zdrowym ciele zdrowy duch. Naukowcy udowodnili również, iż podczas aktywności fizycznej w organizmie uwalniane są hormony szczęścia, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Sport może być więc świetnym sposobem na zwalczenie stresu towarzyszącego nam w życiu codziennym. A mniejszy stres to zarówno lepsze życie, jak i większa wydajność w miejscu pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,



E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę



lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.