Czy etyka ma zastosowanie w negocjacjach?

We współczesnych czasach negocjacje stanowią kluczowe zadanie w każdej prężnie rozwijającej się firmie handlowej oraz usługowej. Można powiedzieć, że są one jednym najważniejszych wyznaczników działalności firm na rynku.

8 stycznia 2020
zdjęcie - Czy etyka ma zastosowanie w negocjacjach?

Czy etyka ma zastosowanie w negocjacjach?

We współczesnych czasach negocjacje stanowią kluczowe zadanie w każdej prężnie rozwijającej się firmie handlowej oraz usługowej. Można powiedzieć, że są one jednym najważniejszych wyznaczników działalności firm na rynku.

Negocjacje to w pełni sprawdzony sposób na rozwiązywanie zaistniałych sytuacji konfliktowych pomiędzy poszczególnymi partnerami biznesowymi. Niezwykle ważna jest również etyka zawodowa. W tym celu niezbędne są profesjonalne szkolenia dla handlowców oraz szkolenia negocjacje.

Skuteczne negocjowanie, a profesjonalne szkolenie dla handlowców

Definicja negocjacji określana jest jako dwustronny proces komunikowania się, którego najważniejszym celem jest dążenie do osiągnięcia wspólnego porozumienia. Podczas ich prowadzenie niezwykle ważne jest zachowanie etyki zawodowej.

Prowadzone negocjacje nie powinny być traktowane przez strony, ani jako forma współpracy, ani tym bardziej jako bezpośrednie starcie. Tego typu rozmowy są powszechnie traktowane jako połączenie kooperacji, a więc nastawienia na współdziałanie z asertywnością, która to jest rozumiana jako umiejętność stanowczego mówienia - "nie".

Chcąc odnieść sukces w negocjacjach należy zawsze do nich się dobrze przygotować. W tym celu warto zawsze zebrać oraz rzetelnie przeanalizować wszystkie cele, jakie mają być wynikiem przeprowadzonych rozmów. Ogromne znaczenie w skutecznym prowadzeniu negocjacji ma również czynnik psychologiczny oraz osobowość osób prowadzących rozmowę.

Istotną rolę odgrywa także ubiór, sposób wysławiania się oraz kultura osobista poszczególnych negocjatorów. W celu nabycia umiejętności w tym zakresie niezbędne są profesjonalne szkolenia dla handlowcóworaz szkolenia negocjacje.

Szkolenia 2020 - jak skutecznie negocjować?

Nowoczesne szkolenia 2020 obejmują różnorodne tematy. Wśród wielu ogromną popularnością cieszą się szkolenia negocjacje, które to dają każdemu uczestnikowi duże szanse na zrozumienie tego, co jest prawdziwym celem negocjacji oraz w jaki sposób ten cel osiągnąć, aby być w pełni zadowolonym.

Szkolenia 2020 dają wszystkim uczestnikom niezbędną wiedzę oraz narzędzia przy pomocy których mogą oni prowadzić w pełni skuteczne rozmowy negocjacyjne.

Szkolenia te są najczęściej prowadzone w formie ciekawych oraz bardzo przydatnych w pracy zawodowej warsztatów, podczas których doświadczeni trenerzy pokazują, w jaki sposób należy przygotowywać się do ważnych rozmów negocjacyjnych oraz jak skutecznie bronić się przed manipulacją ze strony kontrahentów.

Dzięki wiedzy nabytej na szkoleniach wszyscy uczestnicy mogą nauczyć się prowadzić negocjacje w optymalnych warunkach, a więc nie ze współpracownikami, lecz z obcymi osobami które pracują w tej branży.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

28 lipca 2022
Praca sprzedawcy jest wymagająca, bo częściej ponosimy porażkę niż wygraną, ale na tej bazie buduje się sukces. Jak sobie z nimi radzić?
27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.