Czy każdy pracownik zespołu projektowego musi mieć certyfikat agile?

Agile obecnie jest coraz częściej wprowadzane do firm. Jak dokładniej wygląda taki proces? Czy pracownik musi naprawdę jakoś świetnie znać się na tym agile? Czy certyfikaty są tu potrzebne? Na te pytania odpowiedź będzie znajdowała się poniżej…

2 kwietnia 2020
zdjęcie - Czy każdy pracownik zespołu projektowego musi mieć certyfikat agile?

Czy każdy pracownik zespołu projektowego musi mieć certyfikat agile?

Agile obecnie jest coraz częściej wprowadzane do firm. Jak dokładniej wygląda taki proces? Czy pracownik musi naprawdę jakoś świetnie znać się na tym agile? Czy certyfikaty są tu potrzebne? Na te pytania odpowiedź będzie znajdowała się poniżej...

Agile - najważniejsze informacje

Agile to zarządzanie zwinne - jego wprowadzenie do firmy najczęściej daje tejże naprawdę całkiem spore korzyści. Jak dokładniej się one przedstawiają? Zasadniczo agile skupiając się na zarządzaniu zwinnym znacząco dość pomaga przedsiębiorcom ze zmieniającymi się szybko warunkami na rynku pracy. Agile bowiem nastawione jest na klienta i produkt, nie zaś na zwykłe zarządzanie i biurokrację.

Co jednak trzeba wiedzieć o agile, chcąc wprowadzić je do firmy? Czy każdy pracownik musi mieć koniecznie szkolenie? A certyfikat?

Praca w agile

Otóż na to pytanie wcale nie jest tak łatwo odpowiedzieć. Zasadniczo nie ma żadnego ogólnego wymogu posiadania certyfikatu agile do pracy z agile, niemniej wymagana jest zawsze na pewno wiedza. Nie sposób wprowadzić agile do firmy, jeśli pracownicy nie są w żaden sposób przeszkoleni z tego zakresu. Warto także podkreślić, że w zasadzie osoby zarządzające całą firmą raczej powinny posiadać certyfikat agile.

No dobrze, ale w jakie szkolenia tak konkretniej dobrze jest zainwestować? Przede wszystkim warto oprzeć się na metodyce scrum i na niej bazować. Oznacza to konkretniej szkolenia w zakresie poszczególnych ról w zespole, jakich będą musieli podjąć się pracownicy. A zatem będziemy tu mieć szkolenia scrum developer albo też szkolenie product owner czy szkolenie scrum master. Warto jeszcze zainwestować w odpowiednie szkolenia z zakresu ogólnie pojmowanego scrum.

Jakie to mają być szkolenia? Generalnie warto, aby każdy kurs to było szkolenie agile foundation. Oczywiście, można wówczas przeprowadzić agile pm foundation egzamin, jednak nie tylko i wyłącznie o to chodzi. Otóż bowiem istotne jest także to, że takie szkolenia najzwyczajniej w świecie mają nieporównywalnie wyższą jakość.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.