Dlaczego warto organizować szkolenia sprzedawców

Wiele osób, szczególnie tych, które nigdy nie występowały w roli sprzedawcy ( zajęcie to wydaje im się banalnie proste) zadaje sobie pytanie, po co szkolić sprzedawców. Uważają, że sprzedaż jest na tyle prostym zajęciem, że nie wymaga ono jakichkolwiek szkoleń podnoszących kwalifikację i poziom posiadanej wiedzy.

Gamma - Dlaczego warto organizować szkolenia sprzedawców

Dlaczego warto organizować szkolenia sprzedawców


Tymczasem firmy wysyłają swoich sprzedawców na szkolenia po to, aby osiągać jak najlepsze wyniki sprzedażowe. A jak wiadomo im lepsze wyniki sprzedażowe tym wyższe zyski, dlatego też firmy bardzo chętnie w takie szkolenia inwestują.

Jednak nie wszystkie. Wiele z nich woli zatrudnić osobę z doświadczeniem i po takim szkoleniu niż inwestować w przeszkolenie takiego pracownika. Takie rozwiązanie daje szanse na pozyskanie nowych klientów, których sprzedawcy ci posiadali w poprzedniej firmie.

Jednak handlowiec. szczególnie ten doświadczony również potrzebuje szkoleń, a firmy często o tym zapominają. Dlatego nie pogłębiający wiedz po pewnym czasie odchodzi z danej firmy. Jakie, poza brakiem szkoleń są przyczyny zmiany firmy przez dobrych i doświadczonych handlowców?

Otóż są to:

  • brak lub spadek motywacji
  • zła atmosfera w pracy
  • brak możliwości rozwoju ( związany z brakiem podnoszenia kwalifikacji przez pracownika)
  • zbyt niskie wynagrodzenie.

Nie ma ludzi, którzy wszystko potrafią. Nawet bardzo doświadczony handlowiec, wiele lat pracujący w zawodzie potrzebuje od czasu do czasu jakiegoś szkolenia. Dzięki niemu nie tylko podniesie swoje kwalifikacje, ale również stanie się jeszcze skuteczniejszy osiągając jeszcze lepsze niż do tej pory wyniki sprzedażowe.

 

Jak zostać hunterem sprzedaży? Jak szybko wyjść z mentalnego zniechęcenia i skutecznie budować napęd sprzedażowy? Jak profesjonalnie obsługiwać klienta? Jak poprawić umiejętności negocjacyjne?

 

Podnoszenie wiedzy ma przeogromne znaczenie szczególnie w czasach nam obecnych, gdzie mamy do czynienia z ogromną konkurencją, łatwością dostępu do informacji oraz ciągłymi, dynamicznymi zmianami. Dobrze na wyniki sprzedaży działa również fakt. że w firmie pracują zarówno ludzie bardzo doświadczeniu jak i Ci ze świeżym spojrzeniem.

Wzajemny przepływ informacji między nimi jest niezwykle cenny do realizacji ustalonych planów sprzedażowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.