Jak być dobrym przywódcą biznesowym?

We współczesnym świecie biznesu jest wielu zarządców, ale nie każdy z nich to lider z prawdziwego zdarzenia. Prawdziwe przywództwo nie oznacza bowiem zajmowania wysokiego miejsca w hierarchii służbowej czy dominowania nad innymi ludźmi.

15 maja 2019
zdjęcie - Jak być dobrym przywódcą biznesowym?

 Jak być dobrym przywódcą biznesowym?

We współczesnym świecie biznesu jest wielu zarządców, ale nie każdy z nich to lider z prawdziwego zdarzenia. Prawdziwe przywództwo nie oznacza bowiem zajmowania wysokiego miejsca w hierarchii służbowej czy dominowania nad innymi ludźmi. Prawdziwe przywództwo biznesow istnieje wtedy, gdy szef osiąga wspaniałe rezultaty oraz jest szanowany przez tych ludzi, którzy chcą za nim podążać. W tym celu niezbędne jest szkolenie budowanie zespołu czy przywództwo szkolenie.

Teoria przywództwa - na czym polega skuteczne przywództwo?

W pełni skuteczne przywództwo biznesowe opiera się na kilku istotnych umiejętnościach. Teoria przywództwa mówi o tym, że prawdziwi przywódcy potrafią tak zarządzać zespołem, aby motywować oraz inspirować pracowników, budząc w nich jednocześnie szacunek. Tacy skuteczni liderzy są obecnie rozchwytywani przez wielu pracodawców. W celu nabycia tych istotnych umiejętności niezbędne jest uczestnictwo w przywództwo szkolenie czy budowanie zespołu szkolenie.

Jedną z najważniejszych teorii w zakresie psychologii menedżerskiej jest ewolucyjna teoria przywództwa, która to wyznacza cztery style kierowania ludźmi takie jak:

 • styl autokratyczny – który odnosi się do pracowników o niskich kompetencjach, którzy to dopiero rozpoczynają pracę, uczą się procedur oraz obowiązujących w firmie zasad. Wówczas to menedżer stosuje dyrektywy w celu wyegzekwowania konkretnych zachowań pracowników.
 • styl integrujący - dotyczy grup pracowników o umiarkowanym stopniu dojrzałości. Cechuje się on stałym wzrostem zaufania do swego przełożonego, który to nie musi już wydawać każdego polecenia oddzielnie, bowiem obowiązki są dobrze znane pracownikom.
 • - styl partycypacyjny - dotyczy tych grup podwładnych, które chętnie przejmują odpowiedzialność za przydzielanie im zadania. Zazwyczaj są to pracownicy, którzy w danej firmie pracują już kilka lat i mają duże zaufanie do przełożonego.
 • styl delegujący – jest charakterystyczny dla dojrzałych zespołów pracowniczych. Wówczas to rolą lidera jest delegowanie zadań przy sporadycznej kontroli pracowników. Styl ten cechuje takie zespoły, które posiadają bardzo wysokie umiejętności i pracują długo w danej firmie.

Przywództwo biznesowe, a szkolenie budowanie zespołu

Jak powszechnie wiadomo rzeczą wspólna dla całej organizacji jest człowiek. Mocny oraz w pełni efektywny zespół jest filarem każdej prężnie działającej organizacji. Stworzenie zgranego i efektywnego zespołu wymaga od lidera działań ukierunkowanych na budowanie zespołowego poczucia celu oraz wartości, rozwijania zdolności współpracy, efektywnej komunikacji, która to gwarantuje porozumienie na każdym szczeblu. Umiejętności takich uczy profesjonalne budowanie zespołu szkolenie, którego priorytetowym celem jest wyposażenie uczestników szkolenia w wiedzę oraz umiejętności niezbędne dla budowania i zarządzania zespołem.

Szkolenie budowanie zespołu :

 • zapoznaje uczestników z zasadami tworzenia oraz funkcjonowania zespołów,
 • pozwala się przyjrzeć swoim mocnym oraz słabym stronom,
 • uczy efektywnie zarządzać własnym potencjałem oraz wykorzystywać go zarówno do rozwoju osobistego jak i rozwoju swej organizacji.

Budowanie zespołu szkolenie] jest kierowane jest dla kierowników, menadżerów, dyrektorów oraz wielu innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Szkolenie budowanie zespołu jest prowadzone w formie mini wykładów i dyskusji, przy wykorzystaniu różnorodnych prezentacji multimedialnej. Podczas szkolenia wszyscy uczestnicy dokonują dogłębnej analizy przedstawionych przypadków oraz samodzielnie dokonują oceny przedstawionego problemu, a następnie są omawiane rozwiązania z wykorzystaniem wiedzy trenera.

Dużą rolę odgrywa też przywództwo szkolenie, które to pozwala:

 • świadomie pełnić rolę szefa w danej organizacji
 • poznać zadania oraz cele, jakie stoją przed liderem w różnych, czasem skomplikowanych sytuacjach oraz zespołach
 • rozpoznawać oraz kształtować swój styl przywództwa
 • skutecznie budować oraz prowadzić zespoły do wyznaczonych celów
 • budować pozytywne relacje oraz zaangażowanie w swoich zespołach
 • skutecznie oraz przyjaźnie komunikować się z podwładnymi
 • rozwijać swoich pracowników przez odpowiednie delegowanie zadań, wsparci oraz adekwatnie dobrany styl przywództwa

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.