Jak dbać o dobrostan (wellbeing) pracowników w firmie?

Zadowolenie z wykonywanej pracy jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Satysfakcję powinna dawać nie tylko płaca, jaką otrzymamy za wykonywane obowiązki, ale również efekty pracy, atmosfera w miejscu pracy, satysfakcja z tego, czym się zajmujemy, czy choćby status społeczny jaki osiągamy, dzięki pracy.

8 stycznia 2019
zdjęcie - Jak dbać o dobrostan (wellbeing) pracowników w firmie?


Jak dbać o dobrostan (wellbeing) pracowników w firmie?


Zadowolenie z wykonywanej pracy jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Satysfakcję powinna dawać nie tylko płaca, jaką otrzymamy za wykonywane obowiązki, ale również efekty pracy, atmosfera w miejscu pracy, satysfakcja z tego, czym się zajmujemy, czy choćby status społeczny jaki osiągamy, dzięki pracy.

Wszystko to, a nawet znacznie więcej wpływa na nasze zadowolenie z pracy. Czy jednak wellbeing jest naprawdę aż tak ważny?

Co może się stać, jeśli nie czujemy się szczęśliwi w pracy?

Satysfakcja ze wszystkiego co wiąże się z naszą pracą jest niezwykle ważna. Szybko przenosi się bowiem na całe nasze życie. Brak satysfakcji z pracy szybko rzutuje na niezadowolenie z życia ogólnie, w tym również z życia prywatnego.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że brak zadowolenia z pracy przygnębia nas, jest powodem smutku, zaniżonej samooceny, braku pewności siebie i trwale wpędza nas w zły nastrój.

Zdarza się, że już samo pójście do pracy może wiązać się z ogromnym stresem i wywoływać sporo negatywnych emocji. Aby temu zapobiec, należy zrobić wszystko, by zadbać o pozytywne nastawienie do pracy, znaleźć powody do satysfakcji i cieszyć się z każdego, nawet najmniejszego sukcesu. Jednak największy wpływ na satysfakcję z pracy ma przełożony.

Jak kierownik może zadbać o satysfakcję z pracy wszystkich pracowników?

Choć pierwszą rzeczą, o jakiej większość z nas pomyślała jest podniesienie wynagrodzenia, to jednak nie jest to kluczowym elementem.

Szkolenia biznesowe dotyczące tego zagadnienia jasno wskazują, że na zadowolenie z pracy pracowników składa się znacznie więcej elementów. Wśród nich z pewnością wysoką pozycję zajmować będzie przyjazna atmosfera w miejscu pracy.

Życzliwość, szacunek i współpraca wszystkich pracowników pomiędzy sobą, a także przełożonego względem pracowników bez wątpienia zagwarantują znacznie lepszy nastrój w miejscu pracy.

Szkolenie otwarte dedykowane pracownikom firm, które dotyczy prawidłowej komunikacji w miejscu pracy jasno pokazuje, jak ważna jest komunikacja pomiędzy pracownikami, jak powinni oni odnosić się względem siebie, a także jak nie dopuszczać do powstawania konfliktów w miejscu pracy. Podczas szkolenia można dowiedzieć się także, jak rozwiązywać ewentualne konflikty, jeśli do takich dojdzie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Na szkoleniu  work-life balance dowiesz się jakie są zasady równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Poznaj dekalog szczęśliwego człowieka. Zarządź swoimi emocjami, uwagą i czasem.
Szkolenia powiązane z tym tematem: pracuj z głową, miej serce do pracy, efektywne zarządzanie czasem.

Kto jest odpowiedzialny za wellbeing pracowników w firmie?

Choć atmosferę w miejscu pracy tworzą wszyscy pracownicy, to główna odpowiedzialność spada na managerów, kierowników czy liderów grupy. To w ich rękach spoczywa piecza nad wszystkimi pracownikami w zespole, motywowanie pracowników czy choćby ich pozytywne nastawienie do pracy.

Szkolenia zamknięte dedykowane osobom zarządzającym innymi ludźmi traktują w dużej mierze własnie o tym, w jaki sposób sprawiać, by pracownicy czuli się zadowoleni ze swojej pracy.

Szkolenie zamknięte dotyczące wellbeing daje pełną wiedzę na temat tego, co daje pracownikom prawdziwą satysfakcję i w jaki sposób o nie zadbać.

O czym nie wolno zapominać, gdy chcemy zadbać o dobrostan pracowników?

Wellbeing pracowników to nie tylko sama satysfakcja z pracy i atmosfery w miejscu pracy, ale znacznie więcej. Na dobrostan wpływa między innymi poziom stresu w pracy, ilość naprawdę skomplikowanych zadań, jakie są powierzane pracownikom, jak również możliwość odpoczynku.

Firma szkoleniowa, która organizuje szkolenia dotyczące dobrostanu w miejscu pracy wskazuje na to, iż wypoczynek jest jednym z kluczowych elementów dobrostanu pracowników.

Każdy pracownik potrzebuje wypoczynku, przerwy od pracy i to nie tylko takiej w ciągu dnia pracy, ale również dłuższy wypoczynek najlepiej powiązany z wyjazdem na urlop. Taki wypoczynek jest w szczególności istotny w przypadku pracowników, którzy w swojej pracy są narażeni na szczególnie dużą dawkę stresu.

Tacy pracownicy podczas urlopu mogą się całkowicie odprężyć, zregenerować swoje siły, zadbać o swoje zdrowie i nabrać sil do dalszej pracy.

Po powrocie z urlopu, pracownik ma wiele energii i ochoty do dalszego działania, jest gotowy na kolejne wyzwania i chętnie podejmuje się dalszych działań. Jest to więc również niezastąpionym sposobem na zapewnienie dobrostanu pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z naszej strefy wiedzy

Raport Deloitte podsumowujący 2015 rok potwierdza, że najistotniejszym wyzwaniem dla liderów przedsiębiorstw okazało się budowanie kultury organizacyjnej i zaangażowania. Zdaniem autorów raportu to właśnie te dwie, kluczowe wartości stanowią receptę na coraz powszechniejsze trudności w przyciąganiu i utrzymywaniu pracowników o wysokim potencjale. Organizacje, które umiejętnie wykorzystają ten fakt, mają szansę wygrania boju o talenty i pozostawienia w tyle swoich konkurentów.   
Szanowni Państwo!
Jednym z podstawowych oczekiwań od ekspertów HR oraz HR Business Partnera jest wsparcie organizacji oraz menedżerów w wykorzystaniu potencjału pracowników i zapewnieniu możliwie najwyższego poziomu efektywności. Od wielu już lat nie tylko mówi się o zarządzaniu efektywnością lecz także wdrażane są systemowe rozwiązania mające na celu podnoszenie efektywności pracowników. Jesteśmy też świadkami prawdziwej rewolucji w podejściu do tworzenia wyzwań dla pracowników i monitorowania postępów na drodze do ich realizacji. Warto zetem przyjrzeć się nowym rozwiązaniom gdyż jeśli jeszcze ich nie stosujemy to najprawdopodobniej wkrótce się z nimi zmierzymy.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Clare Graves stworzył swój model na podstawie licznych badań przeprowadzonych na ludziach z całego świata, w różnym wieku i z różnych grup społecznych. Na tej podstawie doszedł do wniosku, że z czasem nasze poziomy świadomości ulegają zmianom. Dzieje się tak przez doświadczenie jakie zdobywamy, w związku z czym przechodzimy na coraz to wyższe etapy.

Przewodzenie ludziom i zarządzanie nimi oraz ich efektywnością to ciągłe wzajemne oddziaływanie wzorców zachowań jednostek na siebie nawzajem. Zatem inni zmieniają się tylko w takim stopniu, w jakim my się zmieniamy!

Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość dla wszystkich jej członków?

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Sprzedaż usług czy produktów nie należy do rzeczy łatwych. Osoby, które utrzymają się z pracy polegającej na sprzedaży i proponowaniu różnego rodzaju usług klientom, muszą być do niej odpowiednio przygotowani.

Stres jest nieodłączną częścią życia każdego z nas. Funkcjonowanie w ciągłym pospiechu i napięciu nerwowym sprawia, że stres towarzyszy większości osobom niemalże każdego dnia. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, gdyż długotrwały stres może prowadzić do wielu chorób oraz wypalenia zawodowego. Warto zatem, aby osoby pracujące zawodowo regularnie uczestniczyły w szkoleniach uczących ich jak mają sobie radzić ze stresem.

Sprzedaż jest działem dość trudnym, w którym nie każdy odnajdzie się równie dobrze, Choć wydawać by się mogło, że jest to jedna z najprostszych biznesowych dziedzin, to jednak bycie dobrym sprzedawcą wymaga nie lada wiedzy i doświadczenia.

Dobre samopoczucie i satysfakcja z tego, co się robi są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Niestety, zadowolenie z pracy przychodzi nam coraz trudniej. Wynikać to może przede wszystkim z faktu, że przez pewien czas nie dbano wystarczająco o to, by pracownicy czuli się dobrze w swoim miejscu zatrudnienia.

W dzisiejszych czasach życie w pośpiechu może sprawić, że towarzyszący nam stres każdego dnia, może prowadzić do wyczerpania fizycznego oraz nerwowego. Dlatego powinniśmy zastanowić się czy nie warto regularnie uczestniczyć w szkoleniach dotyczących wypalenia zawodowego oraz komunikacji w zespole.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.