Jak działają metody zarządzania wg agile?

Ostatnio modnym pojęciem w zarządzaniu stało się Agile. Pod słowem tym kryje się definicja zwinnego zarządzania – nastawione na zmianę standardowego sposobu zarządzania projektem. Metody zarządzania według Agile opierają się na sukcesie całego zespołu.

Gamma - Jak działają metody zarządzania wg agile?


Jak działają metody zarządzania wg agile?

Ostatnio modnym pojęciem w zarządzaniu stało się Agile. Pod słowem tym kryje się definicja zwinnego zarządzania - nastawione na zmianę standardowego sposobu zarządzania projektem. Metody zarządzania według Agile opierają się na sukcesie całego zespołu - nie ma tu miejsca na indywidualne sukcesy, a cały zespół rozliczany jest z realizacji przydzielonych zadań.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary

To członkowie zwinnego zespołu sami decydują w większości, które zadania będą w stanie wykonać, nierzadko w przyjętych ramach czasowych. Szkolenia menedżerskie Wrocław umożliwiają zapoznanie się z różnymi metodami zarządzania, w tym z Agile i pomagają uzyskać informacje, dlaczego Agile może z powodzeniem zostać zastosowane do danego projektu.

Agile Project Management szkolenie porusza nie tylko tematykę związaną z założeniami i sposobami realizacji projektu, ale także przedstawiają różne informacje dotyczące wariantów Agile. W zależności od specyfiki projektu - różny wariant może zostać przyjęty.

Szkolenia project management są doskonałą okazją do pozyskania większej ilości informacji o różnych sposobach realizacji projektu, a szkolenia agile stanowią świetne dopełnienie tematyki zarządzania.

Ciekawe metody typu scrum, narzędzia, które umożliwiają lepsze śledzenie postępów pracy, nowy zakres obowiązków należący do członków zespołu zwinnego - to tylko część infomacji, jakie możemy pozyskać dzięki uczestnictwu w tego typu projektach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

Warto pamiętać, że Agile nie jest standardowym sposobem zarządzania, który powszechnie składa się z określenia potrzeb klienta, stworzeniem produktu, jego przetestowania i walidacji ze strony klienta z reguły w ciągu określonego odgórnie terminu realizacji projektu.

W Agile ważnym jest uświadamianie sobie na każdym kroku i w pewnym odstępie czasowym, że oczekiwania klienta są spełniane - jest to świetny sposób na zagwarantowanie sobie sukcesu projektu, w którym prace wykonywane są w prosty sposób w zaplanowanym terminie. Często klient ma okazję zapoznać się z częścią produktu zanim całość zostanie stworzona.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.