Jak organizować szkolenia by przyniosły same korzyści?

Posiadanie własnej firmy jest marzeniem wielu osób. Nie da się jednak ukryć, że prowadzenie własnej, dobrze prosperującej firmy nie jest zadaniem łatwym. Współczesny rynek produktów oraz usług jest bardzo nasycony. Warto byłoby więc zadbać o właściwą promocję dóbr oraz usług oferowanych przez naszą firmę.

Gamma - Jak organizować szkolenia by przyniosły same korzyści?

 
Jak organizować szkolenia by przyniosły same korzyści?

Posiadanie własnej firmy jest marzeniem wielu osób. Nie da się jednak ukryć, że prowadzenie własnej, dobrze prosperującej firmy nie jest zadaniem łatwym. Współczesny rynek produktów oraz usług jest bardzo nasycony. Warto byłoby więc zadbać o właściwą promocję dóbr oraz usług oferowanych przez naszą firmę. Nie da się również ukryć, że bardzo ważna jest również dbałość o to, by usługi oferowane przez naszą firmę były jak najlepszej jakości. Za jakość produktu lub usługi w znaczącym stopniu odpowiadają nasi pracownicy.

Dobrze byłoby więc zatrudniać pracowników, którzy są odpowiednio wykwalifikowani oraz doświadczeni. Doświadczenie oraz wykształcenie to jednak nie wszystko. Bardzo ważna jest również stała gotowość do podnoszenia swoich kwalifikacji. Każdy pracodawca powinien umożliwić swoim pracownikom udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje. Odpowiedz na pytanie jak trafnie dobrać szkolenia nie jest jednak jednoznaczna. Przede wszystkim należy wsłuchiwać się w potrzeby naszych pracowników. Warto więc obserwować z czym mają trudność. Jeżeli mówią o swoich trudnościach wprost, wysłuchajmy ich.

Bardzo ważna jest więc analiza potrzeb szkoleniowych. Jeżeli pracownicy nie chcą nam mówić pwprost o swoich oczekiwaniach, warto zorganizować ankietę. Może być ona rzecz jasna anonimowa. Bagatelizowanie trudności pracowników może bowiem negatywnie odbić się na ich zdrowiu oraz na kondycji firmy. Pracodawcy muszą również wiedzieć jak organizować szkolenia. Muszą pamiętać o tym, że sukces szkolenia w znaczącej mierze zależy od tego jaka firma je poprowadzi.

Firma prowadząca szkolenie powinna być odpowiednio doświadczona oraz wykwalifikowana. Znalezienie takiej firmy nie jest rzecz jasna rzeczą łatwą. Przy wyborze firmy szkoleniowej należy kierować się rozmaitymi kryteriami. Przede wszystkim warto jednak wziąć pod uwagę opinie klientów o danej firmie szkoleniowej. Jeżeli są one pozytywne, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że szkolenie zostanie poprowadzone w sposób profesjonalny. Szkolenie musi być zorganizowane o właściwej porze. Najlepiej byłoby przeprowadzić szkolenie z samego rana. Rano pracownicy mają bowiem najświeższe umysły. Łatwiej będzie im więc chłonąć prezentowaną na szkoleniu wiedzę. Bardzo złym pomysłem jest organizowanie szkoleń w godzinach wieczornych oraz popołudniowych. Pracownicy mogą być bowiem sfrustrowani szkoleniem zorganizowanym o tak niekorzystnej porze. Bardzo ważna jest również ewaluacja szkolenia.

Ewaluacja szkolenia ma na celu sprawdzenie tego czy szkolenie przyniosło oczekiwane rezultaty. Badanie efektywności szkolenia jest bardzo ważne. Jeżeli okaże się, że szkolenie było nieskuteczne, warto zastanowić się dlaczego oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość. Podsumowując zebrane wyżej rozważania z łatwością można dojść do wniosku, że organizacja szkoleń nie jest zadaniem łatwym, podobnie jak łatwe nie jest kierowanie projektami rozwojowymi. Każdy pracodawca musi wiedzieć jak trafić ze szkoleniem w potrzeby swoich pracowników. Nie każdy pracownik lubi jednak mówić o swoich potrzebach otwarcie.

Czasami pomocne mogą być więc anonimowe ankiety. Nie da się również ukryć, że warto byłoby powierzyć przeprowadzenie szkolenia w ręce odpowiedzialnej i doświadczonej firmie szkoleniowej. Osoba prowadząca szkolenie musi być odpowiednio wykwalifikowana. Nie da się również ukryć, że bardzo istotny jest czas, w jakim przeprowadzimy szkolenie. Najlepiej byłoby przeprowadzić szkolenie w godzinach porannych.

Poprowadzenie szkolenia w godzinach wieczornych może okazać się bardzo złym wyborem. Wieczorem pracownicy bywają bowiem bardzo rozkojarzeni i znacznie trudniej kojarzą fakty. Bardzo ważna jest również ewaluacja szkolenia. Ocenę skuteczności szkolenia można zlecić firmie zewnętrznej. Nie da się ukryć, że ocenę można przeprowadzić za pomocą rozmaitych narzędzi. Najlepiej byłoby rzecz jasna słuchać swoich pracowników. Jeżeli okaże się, że szkolenie było nieskuteczne, warto postarać się wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.