Jak rozwinąć wiedzę z metodyki agile?

Wśród metodyk stosowanych w zarządzaniu niezmiernie na popularności zdobyła metodyka zwinnego zarządzania. Ten system można zastosować już nie tylko w branży IT, ale również innych sektorach biznesu.

Gamma - Jak rozwinąć wiedzę z metodyki agile?


Jak rozwinąć wiedzę z metodyki agile?

Wśród metodyk stosowanych w zarządzaniu niezmiernie na popularności zdobyła metodyka zwinnego zarządzania. Ten system można zastosować już nie tylko w branży IT, ale również innych sektorach biznesu. Dla przykładu, zwinne zarządzanie świetnie pasuje do projektów, które wymagają szybkiej adaptacji pracowników do zmieniających się wymagań ze strony klienta.

Szkolenie agile foundation przekazuje główne zasady i założenia zwinnego zarządzania. Stanowi świetny punkt wyjściowy do tego, by rozpocząć zgłębianie tematyki agile. Wiele firm zaadaptowało agile na swoje potrzeby poprzez tworzenie różnych wariacji wraz z innymi stylami zarządzania.

Dla przykładu, Agile można połączyć z Prince2 - wtedy ten styl zarządzania zwinno-kaskadowy nazywamy AgilePM. By dowiedzieć się więcej zarówno o "czystych" i teoretycznych założeniach i podstawach agile, jak i sposobach modyfikacji wersji agile do potrzeb własnego biznesu, warto skorzystać z szkolenie agile foundation Warszawa.

Często agile łączy się z innymi frameworkami, a najbardziej idealnym połączeniem okazuje się kombinacja agile ze scrumem. W celu przeszkolenia członków zespołu najlepiej jest zaproponować uczestnictwo w warsztatach - szkolenia scrum developer. Taki kurs pozwoli połączyć wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami.

Teoria to dopiero wstęp - najważniejszym staje się umiejętne wykorzystanie wiedzy w sytuacjach, które mogą przydarzyć się podczas wykonywania projektu. Szkolenia scrum cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ uzupełniają wiedzę na temat samego agile oraz podają gotowe pomysły do wykorzystania w zespole podczas dalszych prac nad projektem.

Ogromną popularnością cieszy się szkolenie agile foundation Warszawa - przygotowujące do pracy uczestników od poszerzenia wiedzy i wzbogacenia o informacje dotyczące różnych wariantów i możliwości zastosowania zarządzania zwinnego podczas realizacji projektu. Własną wiedzę na temat metodyki agile wciąż można poszerzać zapisując się do społeczności lub fora poświęcone tej tematyce.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.