Jak skutecznie radzić sobie ze stresem?

Szkolenia z radzenia sobie ze stresem, szczególnie jeśli organizowane są w formie treningu (co oznacza, że takie szkolenie znacznie bardziej skupia się na wszelkiego rodzaju ćwiczeniach, niż przekazywaniu kursantom suchej wiedzy teoretycznej).

Gamma - Jak skutecznie radzić sobie ze stresem?

   

  Szkolenia z radzenia sobie ze stresem, szczególnie jeśli organizowane są w formie treningu (co oznacza, że takie szkolenie znacznie bardziej skupia się na wszelkiego rodzaju ćwiczeniach, niż przekazywaniu kursantom suchej wiedzy teoretycznej). Takie trening kontroli i zarządzania własnym stresem idealnie sprawdzi się w szczególności w przypadku wszystkich tych osób, których życie toczy się w ciągłym napięciu emocjonalnym, co wynika ze specyfikacji ich pracy zawodowej bądź nadmiaru problemów z życia osobistego.

  Przy okazji uczestnictwa w takim szkoleniu warto również samodzielnie zastanowić się nad tym, co tak naprawdę dla nas osobiście jest najbardziej stresujące. Należy zastanowić się również nad tym, czy nasze podejście do sytuacji stresowych wymaga zdystansowania czy może głębszej analizy zaistniałego problemu? Uczestnictwo w szkoleniu związanym z efektywnym radzeniem sobie w własnym stresem pozwoli przede wszystkim na:

  • znacznie lepsze zrozumienie mechanizmów związanych z powstawaniem stresu, jego źródłem i ewentualnymi skutkami (w zależności od sytuacji, w jakiej się on objawia),
  • poznanie wielu najbardziej skutecznych metod mobilizowania własnego potencjału do walki z szkodliwym stresem,
  • poznanie skutecznych technik jakie wiążą się z samodzielnym radzeniem sobie ze stresem,
  • poznanie sposobu walki i panowania nad własnymi emocjami.

  Na szkoleniach tego typu bardzo często poza osobami prowadzącymi zajęcia edukacyjne znajduje się również psycholog. Jeśli zajęcia prowadzone są w stosunkowo kameralnej grupie wówczas istnieje możliwość odbycia indywidualnych sesji z psychologiem, który pomoże każdej osobie w rozwiązaniu wielu bardzo różnorodnych problemów wynikających z niemożnością poradzenia sobie z nadmiarem stresu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

  Idealne szkolenia z zakresu zarządzania stresem prowadzone są w formie treningów czy warsztatów. Tylko takie edukacyjne zajęcia pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Taka forma prowadzenia zajęć pozwala uaktywnić wszystkich uczestników, dzięki czemu mogą oni różnorodne techniki i metody wypróbować na sobie i zobaczyć, jak pewne zasady można zastosować w praktyce, aby przyniosło ono jak najbardziej oczekiwane korzyści. Indywidualne ćwiczenia grupowe i zajęcia praktyczne pozwalają na jeszcze bardziej efektywne przyswajanie wiedzy zdobytej w czasie szkolenia.

  Szkolenia z zarządzania stresem, w zależności od tego, czego dokładniej dotyczą mają bardzo szeroki zakres tematyczny. Jedna są pewne bloki tematyczne, które pojawiają się na zdecydowanej większości szkoleń. Za takie tematy nieodłącznie związane ze szkoleniami opisującymi tematykę efektywnego radzenia sobie ze stresem można uznać zagadnienia przestawione poniżej.

  1. Jak rozpoznawać własne mechanizmy odpowiedzialne za powstawanie szkodliwego stresu. Tu prowadzący szkolenia skupiają się przede wszystkim na błędach i nawykach percepcyjnych oraz wewnętrznych czynnikach wywołujących stres.
  2. Narzędzia radzenia sobie ze stresem. W tym bloku tematycznym omawiane są przede wszystkim zagadnienia takie jak: uwaga, postawa do osiągnięcia sukcesu w radzeniu sobie z wieloma stresowymi sytuacjami, ćwiczenia ruchowe, relaksacyjne i oddechowe, jako jeden ze sposobów radzenia sobie ze stresem poprzez oddziaływanie przez ciało, techniki relaksacji wizualizacją, profilaktyka stresu, techniki szybkiej redukcji zbędnego napięcia wywołującego bardzo silne uczucie stresu.
  3. Jak samodzielnie poradzić sobie z sytuacjami stresowymi? W tym punkcie szkoleniowcy skupiają się przede wszystkim na tym, aby każdy z uczestników odpowiedział sobie na pytanie, jak może zbudować własną samoakceptację, która bardzo często pozwala na znaczącą redukcję odczuwanego poziomu stresu.
  4. Objawy i rodzaje stresu. Aby móc poradzić sobie skutecznie ze stresem w życiu zawodowym czy prywatnym należy przede wszystkim znać jego rodzaje oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Tylko wiedząc z jakim typem stresu mamy w danym momencie doczynienia mamy szansę na jego skuteczne pokonanie i zmianę w mobilizację do działania.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Ulepsz swoje relacje, popraw swoją efektywność, odkryj swój potencjał i poznaj swoje mocne strony dzięki szkoleniu z testu Gallupa. Zobacz: talenty Gallupa po polskuMogą Cię również zainteresować: komunikacja interpersonalna warsztaty, zarządzanie stresem w organizacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.