Jakie wybrać szkolenia dla kierowników projektu?

Zarządzanie projektami nie należy do najprostszych zadań. To przede wszystkim na project managerze ciąży odpowiedzialność za realizację projektu. Od niego zależy to, czy zlecający będzie zadowolony z przebiegu prac i efektu finalnego, czy nie zostanie przekroczony termin realizacji zadania…

9 stycznia 2019
zdjęcie - Jakie wybrać szkolenia dla kierowników projektu?

Jakie wybrać szkolenia dla kierowników projektu?

Zarządzanie projektami nie należy do najprostszych zadań. To przede wszystkim na project managerze ciąży odpowiedzialność za realizację projektu. Od niego zależy to, czy zlecający będzie zadowolony z przebiegu prac i efektu finalnego, czy ludzie zaangażowani w zlecenie będą czuli motywację do działania, czy nad projektem nie zawiśnie widmo nierozwiązywalnego konfliktu, czy nie zostanie przekroczony termin realizacji zadania…

Tak naprawdę, lista wyzwań, z którymi zmaga się project manager, ma znacznie więcej punktów. Dlatego tak ważne jest, aby osoba pretendująca na to stanowisko, brała udział w szkoleniach, na przykład takich jak:

Zarządzanie projektami – szkolenie

Każdy przyszły kierownik projektu powinien przejść szkolenie z zarządzania projektami. Na zajęciach będzie miał szansę poznać odpowiedzi na pytania, na które prędzej czy później natknie się podczas swojej pracy. Oto niektóre z owych pytań:

  • Jakie obowiązki i prawa posiada project manager?
  • Jakie narzędzia mogą pomóc kierownikowi projektu?
  • Jak w prawidłowy sposób opisać projekt?
  • Jak wybrać odpowiednią dla danego projektu metodykę?
  • Jak rozwiązywać problemy podczas pracy?
  • Jak prowadzić kontrolę nad projektem?

Kierownik projektu na tradycyjnym szkoleniu project managment będzie miał również okazję poznać pojęcia związane z zarządzaniem, m. in. takie jak: definicja projektu, studium wykonalności i trójka ograniczeń projektowych.

Dowie się też, jak zarządzać ryzykiem, szacować koszty i jak zadbać o jakość w projekcie. Dzięki wiedzy zdobytej podczas szkolenia z zarządzania projektami uczestnik będzie wiedział, jak zarządzać różnymi projektami, zarówno tymi bardziej skomplikowanymi, jak i mniej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.


Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

Project management – szkolenia z zakresu metodyk

Project manager powinien oczywiście nabyć również wiedzy odnośnie do konkretnych metodyk zarządzania, takich jak Prince2 czy Agile Project Managment. Prince2 to metodyka, którą można się posłużyć podczas realizacji właściwie każdego projektu. Metodykę stosują nie tylko wielkie firmy, ale również mniejsze. Dzięki Prince2 projekt można podzielić na mniejsze części. Metodyka ta pozwala zdefiniować cele projektu i odpowiedzieć na pytanie: dlaczego to robimy?

Agile project management to szkolenie obowiązkowe dla każdej osoby pretendującej do roli kierownika projektu. Charakterystyczna dla adaptacyjnego zarządzania projektami jest otwartość na ciągłe zmiany w czasie prowadzonych prac. Zespół musi dostosowywać się do zmieniających się potrzeb klienta i dążyć do tego, by zleceniodawca był usatysfakcjonowany końcowym efektem.

Kierownik projektu nie ma aż tak dużej kontroli nad prowadzonymi działaniami, jego rola podczas realizacji projektu według metodyki agile ogranicza się do funkcji mentora. Niestety, niemożliwe jest zastosowanie adaptacyjnego zarządzania do każdego typu projektu.

Szkolenia z zakresu kompetencji miękkich

Kierownik projektu powinien uczestniczyć nie tylko w szkoleniach, które pozwolą mu poznać metody zarządzania, ale także takich, które rozwiną jego kompetencje miękkie. Owe kompetencje odgrywają w jego pracy bardzo istotną rolę ze względu na to, że to project manager czuwa nad zespołem ludzi i odpowiada za wszelkie kontakty. Wyłącznie wiedza ścisła zdobyta na agile szkoleniu czy scrum szkoleniu może mu nie wystarczyć podczas pracy, konieczny jest rozwój kompetencji takich jak: umiejętność zarządzania zespołem, asertywnego zachowania czy rozporządzania czasem.

Szkolenie z umiejętności zarządzania zespołem pozwoli kierownikowi projektu zdobyć wiedzę na temat komunikacji z osobami podwładnymi, zarządzania za pomocą celów, delegacji zadań i egzekwowania ich wykonania, a także sposobów motywowania pracowników.

Warto by project manager nauczył się również zarządzania czasem – to od kierownika bowiem zależy, czy założone cele projektu zostaną zrealizowane w ustalonym terminie i czy pracownicy nie zostaną przytłoczeni nadmiarem zadań. Podczas realizacji dużych projektów istotne jest to, by rozporządzać czasem efektywnie – biorąc pod uwagę zarówno czas potrzebny na realizację zadania, jak i na odpoczynek.

Praca kierownika projektu jest związana z codziennym stresem i nieustannymi wyzwaniami. Bez odpowiednich cech osobowości, kompetencji miękkich, wiedzy i praktycznych umiejętności osoba biorąca odpowiedzialność za powodzenie projektu może sobie nie poradzić.

Dlatego potencjalny project manager musi brać udział w szkoleniach, które umożliwią mu rozwój zawodowy i pozwolą ze swobodą i efektywnością poprowadzić zespół na wyboistej drodze realizacji projektu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.

Mogą Cię również zainteresować: zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.