Krótkie szkolenie – sposób na dodatkowe korzyści z imprezy firmowej

Wyjazdowa impreza firmowa nie musi być czasem wyłącznie otwartego baru i ploteczek. Jeżeli wynajmujemy miejsce na wyłączność dla pracowników naszej firmy, możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować krótkie szkolenie.

17 lipca 2018
zdjęcie - Krótkie szkolenie – sposób na dodatkowe korzyści z imprezy firmowej
 
Wyjazdowa impreza firmowa nie musi być czasem wyłącznie otwartego baru i ploteczek. Jeżeli wynajmujemy miejsce na wyłączność dla pracowników naszej firmy, możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować krótkie szkolenie.

To sposób na zagospodarowanie czasu, jeżeli planujemy zawieźć pracowników autokarem na miejsce imprezy i przywieźć ich w takim czasie, że spora część dnia pozostaje do zagospodarowania. Nie może to być szkolenie ważne i związane stricte z działalnością firmy – gdyż wyjazdy pracownicze są przecież dla chętnych. Może za to dać dodatkowe kompetencje przydatne w pracy i poza nią.

Krótkie szkolenie tego rodzaju może obejmować np. pierwszą pomoc lub samoobronę. Oczywiście przez np. dwie godziny da się przeprowadzić bardziej pokaz niż pełne szkolenie, jednak uczestnicy i tak coś z niego wyniosą i mają okazję nauczyć się kilku podstawowych rzeczy. Można również przygotować szkolenie z autoprezentacji, asertywności, technik relaksacji – a więc rzeczy przydatnych w pracy, niezależnie od zajmowanego stanowiska, ale nienależących do twardych kompetencji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Jeszcze innym pomysłem na miniszkolenie w trakcie imprezy firmowej jest coś atrakcyjnego, a zupełnie dodatkowego. Coś, co wpisze się w klimat imprezy i będzie relaksujące, ale pobudzi ciekawość i myślenie. Wśród takich pomysłów warto wypróbować spotkanie z sommelierem, baristą, mistrzem parzenia herbaty – mogą być połączone z wyjazdem i pobytem w hotelu lub zwiedzaniem ciekawego miejsca. Może to być też np. lekcja komponowania zdrowych posiłków albo wykorzystania dzikich roślin w kuchni abo warsztaty artystyczne.

Szkolenia związane ściśle z działalnością firmy na wyjeździe pracowniczym nie są wcale złym pomysłem. Mogą jednak stwarzać poczucie presji i obawę przed oceną. A tego nie chcemy na imprezie – pracownicy powinni mieć na niej poczucie, że się odprężają i poznają lepiej bez obowiązków.

Tego typu szkolenia lepiej przygotować więc osobno, w innym czasie tylko im przeznaczonym. Może to być nagroda dla starających się najbardziej albo szkolenie na zapisy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.