Szkolenia z zakresu przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy

Mobbing jest wciąż powszechnym zjawiskiem, które polega na poniżaniu i ośmieszaniu pracownika. Może pochodzić zarówno z grupy współpracowników na tym samym szczeblu zawodowym, jak i wywodzić się z kadry kierowniczej, co szczególnie wpływa na zachowanie i postawę osoby, która doświadcza zachowań mobbingowych.

Gamma - Szkolenia z zakresu przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy

   

  Mobbing jest wciąż powszechnym zjawiskiem, które polega na poniżaniu i ośmieszaniu pracownika. Może pochodzić zarówno z grupy współpracowników na tym samym szczeblu zawodowym, jak i wywodzić się z kadry kierowniczej, co szczególnie wpływa na zachowanie i postawę osoby, która doświadcza zachowań mobbingowych.

  Mobbing - metody przeciwdziałania

  Każdy pracodawca powinien jasno wykazać stanowisko antymobbingowe oraz wdrożyć przejrzysty system regulacji wewnętrznych, które mają na celu wyeliminowanie tego zjawiska. Sposobów przeciwdziałania może być wiele, od zapoznania pracowników z procedurą składania skarg i zażaleń, po regulacje z zakresu karania sprawców. Ważnym aspektem jest edukacja i wykazywanie poparcia dla wszystkich, którzy spotykają się ze zjawiskiem mobbingu oraz respektowanie praw pracownika.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli zauważyłeś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że w twoim miejscu pracy ma miejsce problem mobbingu,  warto rozważyć  udział w szkoleniu antymobbingowym dla pracowników. Sprawdź również naszą ofertę szkoleń dla administracji publicznej,Sprawdź też nasze szkolenia menadżerskie oraz szkolenia HR

  Szkolenia - czy warto je wdrażać?

  Jeśli chodzi o szkolenie "mobbing w miejscu pracy" z pewnością każdy pracodawca powinien przemyśleć zaangażowanie w nie pracowników na każdym szczeblu zawodowym. Pozwala to na integrację wszystkich podzespołów oraz wykazywanie jasnych konsekwencji czekających na każdego, kto nie potrafi dostosować się do panującej polityki antymobbingowej. Równocześnie prowadzenie regularnych szkoleń antymobbingowych pozwala na zwiększenie zaufania do pracodawcy oraz wyzbycie się obaw przez zignorowaniem problemu, z którym spotyka się duża część pracowników i tym samym może wpłynąć na zminimalizowanie szans na wystąpienie tego typu sytuacji. Postawa pracodawcy jest więc kluczowym elementem walki ze zjawiskiem mobbingu a dzięki przejrzystym regulacjom każde zdarzenie może być szybko i sprawiedliwie rozpatrzone.

  Szkolenia oraz jasne i konkretne regulacje wewnętrzne z pewnością będą skutkować zdecydowanym zmniejszeniem szans na wystąpienie mobbingu w miejscu pracy, a tym samym zapewni każdemu pracownikowi komfort i bezpieczeństwo, co przełoży się na szybkość i jakość wypełniania obowiązków oraz znaczące podwyższenie zaufania do przedsiębiorstwa i współpracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.