Excel znaczy przewyższać [ang.]  Zapraszamy do naszego poradnika!

STREFA WIEDZY

Excel - poradnik

Ludzie dzielą się na tych, którzy są fanami Excela oraz na tych, którzy nie znają jego funkcji. Przygotowany przez nas poradnik Excel ’a pozwala poznać wiele potrzebnych, a nieznanych funkcji, skróty klawiszowe Excel pozwala szybko i sprawnie porządkować, analizować i prezentować dane.

Nasz poradnik Excel’a składa się z krótkich lekcji, jasnych wskazówek i grafik pozwalających w szybki sposób zrozumieć intencje autorów i zastosować nowy sposób na swoim arkuszu kalkulacyjnym. Czas poświęcony na nasz poradnik sprawi, że Excel stanie się nieodłącznym narzędziem w pracy nad danymi.

Życzymy udanej lektury!

4 listopada 2019
Znak wodny jest to najczęściej półprzezroczysty tekst bądź obrazek nałożony na dany tekst bądź zdjęcie. Ma on na celu ochronę naszej twórczości przed kopiowaniem i kradzieżą.
4 listopada 2019
Często zdarza się, że potrzebujemy zaznaczyć całą zawartość danego dokumentu – zarówno tekst jak i dołączone grafiki czy inne obiekty.
4 listopada 2019
Program Word jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia dokumentów tekstowych, zaś Excel do tworzenia plików zawierających bazy danych, obliczenia czy zestawienia.
4 listopada 2019
Twarda spacja to termin określający spację, która trzyma dwa wyrazy razem i nie rozłącza ich przy modyfikowaniu treści bądź układu tekstu.
4 listopada 2019
Dzielenie tekstu na kolumny jest przydatne głównie w przypadku pisania treści do gazet. Kolumny poprawiają czytelność tekstu i ułatwiają rozmieszczenie grafik na stronie.
4 listopada 2019
Często zdarza się, że w tekście, który piszemy musimy wstawić znaki, których nie ma na klawiaturze. W tej sytuacji przydatna jest opcja symboli i znaków specjalnych w wordzie.
4 listopada 2019
Program Microsoft Word domyślnie sprawdza i poprawia wszelkie błędy związane z pisownią w naszym dokumencie.
4 listopada 2019
Spis tabel jest przydatną opcją w przypadku tworzenia dużej ilości tabel w jednym dokumencie.
4 listopada 2019
Program Word ma wiele różnych funkcji i narzędzi przydatnych w pracy biurowej. Aby usprawnić pracę w tym programie,  dla niektórych opcji możemy używać skrótów klawiszowych.
4 listopada 2019
Nagłówek jest przydatną formą wyróżnienia danego fragmentu tekstu. Możemy go użyć pisząc dłuższe teksty, poruszające różne tematy tak, by każdy z nich dobrze opisywał dany fragment.
4 listopada 2019
Marginesy to odstępy pomiędzy tekstem a kolejnymi krawędziami strony. Program Word domyślnie ustawia marginesy o szerokości 2,5 cm, jednak można je w każdej chwili dowolnie modyfikować.
14 sierpnia 2019
Microsoft Word posiada opcję automatycznego wstawienia przykładowego tekstu.
14 sierpnia 2019
Obramowanie strony jest jednym ze sposobów na ozdobienie jej i przydaje się przy tworzeniu wszelkiego rodzaju dyplomów czy certyfikatów.
14 sierpnia 2019
Malarz formatów jest przydatną opcją na szybkie przypisanie tego samego formatowania innemu obiektowi w danym dokumencie.
14 sierpnia 2019
Dla osób chcących zmienić kierunek tekstu, przypominamy - program Word posiada opcję pisania tekstu obróconego o 90 i o 270 stopni.
14 sierpnia 2019
Tabela jest przydatnym narzędziem do zbierania dużej ilości danych (np. danych osobowych) oraz do tworzenia przejrzystych raportów.
14 sierpnia 2019
Przekreślenie tekstu jest przydatne przy tworzeniu różnego rodzaju dokumentów, np. ankiet oraz przy kontroli tekstu napisanego przez inną osobę.
13 sierpnia 2019
Linijka jest przydatnym narzędziem służącym m.in. do równego wyznaczania marginesów i odstępów w tekście.
13 sierpnia 2019
Wyjustowanie tekstu oznacza wyrównanie go do prawej i lewej strony.
13 sierpnia 2019
Akapity są sposobem podzielenia tekstu na mniejsze fragmenty tak, by zwiększyć jego czytelność.
9 sierpnia 2019
Numerowanie stron jest przydatne w przypadku tworzenia dokumentów z dłuższym tekstem, zawierającym od kilkunastu do kilkuset stron.
9 sierpnia 2019
Często pisząc teksty do pracy bądź szkoły wymagane jest od nas stworzenie opracowania o konkretnej długości, a dokładniej – z określoną minimalną ilością znaków w tekście.
9 sierpnia 2019
Microsoft Word posiada opcję wstawiania przypisów. Jest to przydatne w przypadku gdy w treści naszego tekstu są pojęcia wymagające dodatkowego wyjaśnienia.
2 sierpnia 2019
Opcja Komentarze jest przydatna gdy chcemy zapisać notatkę dotyczącą danego fragmentu tekstu tak, by nie zapomnieć o ważnych informacjach bądź poprawkach.
Zobacz artykuły na kolejnych podstronach: 1 2 3 4 5 6 > >>

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.