Sposoby na ciekawe imprezy integracyjne

Regularne organizowanie ciekawych imprez i wyjazdów integracyjnych może mieć znaczący wpływ na rozwój firmy. W końcu sama integracja jest podstawą funkcjonowania każdego zespołu pracowniczego. Imprezy integracyjne mają więc za zadanie przede wszystkim na wzmacnianie komunikacji między współpracownikami, wpływają one również na sam odbiór przedsiębiorstwa jako organizacji, która dba o dobro i rozwój pracowników.

8 lutego 2019
zdjęcie - Sposoby na ciekawe imprezy integracyjne

Sposoby na ciekawe imprezy pracownicze

Regularne organizowanie ciekawych imprez i wyjazdów integracyjnych może mieć znaczący wpływ na rozwój firmy. W końcu sama integracja jest podstawą funkcjonowania każdego zespołu pracowniczego.

Imprezy pracownicze mają więc za zadanie przede wszystkim na wzmacnianie komunikacji między współpracownikami, wpływają one również na sam odbiór przedsiębiorstwa jako organizacji, która dba o dobro i rozwój pracowników.

Wszystko to sprawia, że zespoły pracują wydajniej i efektywniej, czują większą odpowiedzialność i lojalność w stosunku do pracodawców. Jednak aby wyjazd przyniósł pożądane korzyści, musi on być zaplanowany tak, by łączył w sobie elementy rozrywkowe z praktyczną nauką. Przedstawiamy kilka niebanalnych sposobów na integrację!

Sport - nie tylko zdrowie

Rozgrywki sportowe są niemal idealnym połączeniem rekreacji i integracji. Musimy jednak dopasować je do oczekiwań i predyspozycji naszych pracowników. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim sporty zespołowe, które wymuszają na uczestnikach zabawy podejmowanie współpracy.

Nie musimy jednak ograniczać się do tradycyjnych i popularnych sportów! Oczywiście, najczęściej wykorzystuje się mecze piłki siatkowej i nożnej, jednak alternatywą może być paintball lub zespołowe trekingi po górach i lasach, w trakcie których uczestnicy rozwiązują zagadki i zadania, by dojść do celu. Nasz wyjazd pracowniczy możemy również połączyć z trekkingiem górskim, wspinaczką lub spływem kajakowym - taka aktywność to doskonała okazja do integracji i zacieśniania więzi.

Kreatywne warsztaty

Warsztaty z budowania zespołu lub kreatywnym rozwiązywaniem problemów to z pewnością podstawowe narzędzia, które pozwalają na zyskanie praktycznej wiedzy i umiejętności. Jednak ludzie integrują się przede wszystkim w trakcie dobrej zabawy! Możemy więc zdecydować się na warsztaty kulinarne, gdzie uczestnicy nauczą się jak przygotować nieznane im regionalne przysmaki. Kreatywne warsztaty mogą łączyć również elementy majsterkowania i ręcznych robótek z próbą rozwiązywania problemów i nawiązywania nowych kontaktów. Jeśli zdecydujemy się na warsztaty prowadzone przed doświadczonych trenerów i psychologów, mamy niemal gwarancję podniesienia umiejętności i kompetencji miękkich naszych pracowników.

Szkolenia branżowe

Wyjazdy pracownicze mogą również zawierać elementy branżowych szkoleń. Musimy jednak pamiętać o dwóch istotnych rzeczach. Po pierwsze, takie szkolenia (konferencje, wykłady) mają sens szczególnie wśród ambitnych, często wyżej postawionych pracowników - kierowników, menedżerów lub osób, które pracują na indywidualnych stanowiskach. Po drugie szkolenia teoretyczne nie powinny być dominującym elementem wyjazdu pracowniczego. Wielogodzinne prelekcje mogą być obciążające dla słuchaczy, przez co większość menedżerów decyduje się jedynie na krótkie uczestnictwo w wydarzeniu o charakterze naukowym, gdzie pracownicy mogą uzyskać rady od bardziej doświadczonych i wykwalifikowanych osób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Podróże małe i duże

Kto z nas nie kocha podróżować? Nawet te małe podróże mogą łączyć się z inspiracją, którą niesie za sobą odkrywanie nowych miejsc. Dla wielu pracowników wyjazdy firmowe to nie tylko zabawa, ale również możliwość poznania choćby nieco odmiennej kultury, skosztowania nowej kuchni i spojrzenia na świat przez pryzmat życia innych ludzi. Nie musimy udawać się więc na koniec świata z całym zespołem pracowników! Możemy pozwolić im odkrywać uroki podlaskich wsi lub mniej uczęszczanych szlaków górskich. Choćby krótka wycieczka to niemal punkt obowiązkowy każdego dłuższego wyjazdu firmowego!

Wieczorne spotkania integracyjne

Niemal każda impreza mająca na celu integrację pracowników (jedno lub kilkudniowa) wiąże się z wieczornymi rozmowami i zabawą w gronie współpracowników. Możemy zdecydować się zarówno na bankiet lub kolację w restauracji, wyjście do popularnego w danej miejscowości pubu lub zorganizowanie lokalnych, tematycznych wieczorów (np. góralskie ognisko lub letnie przyjęcie z grillowaniem).

To przede wszystkim okazja dla uczestników firmowej imprezy do wymiany poglądów, nawiązania bliższych znajomości czy prowadzenia rozmów o przyszłych celach zawodowych. Po ciężkim dniu pełnym atrakcji, zwiedzania i nauki, przychodzi czas na odpoczynek - a nawet kilkugodzinne wieczorne spotkanie integracyjne może mieć znaczący wpływ na stosunki między poszczególnymi członkami zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.